Wyszczuplenie twarzy i szyi przy pomocy zabiegu Endermologii

Wyszczuplenie twarzy i szyi przy pomocy zabiegu Endermologii

Zabiegi estetyczne stały się niezwykle popularne. Jednym z takich jest wyszczuplanie twarzy oraz szyi. Przeprowadza się go przy pomocy metody endermologii, która stanowi mechaniczny masaż podciśnieniowy, który bezpośrednio oddziałuje na tkankę łączną. Powszechnie zabieg stosowany jest jako technika pielęgnacyjna w odniesieniu do ciała i twarzy. Wyszczuplanie twarzy i szyi tą metodą jest obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem wśród wszystkich zainteresowanych.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg endermologii LPG na twarz

Decydując się na tego rodzaju zabieg na najlepsze efekty zdecydowanie mogą liczyć osoby, które umawiają się na serię zabiegów w ramach skutecznego modelowania sylwetki bądź zwalczenia cellulitu. Warto zaznaczyć, że masaż, który połączony jest z podciśnieniem skutecznie wspomaga zwiększenie metabolizmu tkanki tłuszczowej. Tym samym znacznie wzrasta poziom stymulacji włókien kolagenowych. Odpowiednie efekty jakie może przynieść zabieg endermologii to także poprawa konturów twarzy.

Wszelkie zabiegi wyszczuplające twarz i szyję to prawdziwe zbawienie, szczególnie dla kobiet, którym zależy na gładkiej skórze oraz doskonałej sylwetce.

Na zabieg endermologii decydują się bardzo często kobiety w średnim wieku. Jednak nie bez przyczyny, ponieważ endermologia powszechnie określana jest jako zabieg odmładzający. Dzięki temu możliwe jest skuteczne wygładzenie zmarszczek, znaczna poprawa konturów twarzy, ust oraz oczu.

Zabieg endermologii – jak konkretnie wygląda?

Każda osoba, która decyduje się na zabieg endermologii musi liczyć się z tym, że wykonanie go tylko raz z pewnością nie przyniesie większych efektów. Oczywiście wszystko w zależności od rodzaju wykonywanych czynności, ponieważ endermologia na twarz najczęściej wymaga od pięciu do dziesięciu zabiegów, aby końcowy efekt był zadawalający dla klientów.

Wykonanie zabiegu jest zupełnie bezbolesne. Jednak wymaga pewnego przygotowania ze strony pacjenta. Przede wszystkim ubiór powinien zawierać przylegające ubrania do ciała, dzięki temu możliwa będzie odpowiednia ochrona skóry przed kontaktem z głowicą sprzętu. Praca maszyny polega na wciąganiu fałd skórnych, dzięki ciśnieniu jakie wytwarza urządzenie. W trakcie zabiegu skóra roluje się w kierunku od zewnątrz do wewnątrz. Pozwala to na oddziaływanie, nawet na najgłębiej położone warstwy skóry. Z kolei tkanki pobudzane są do szybkiego procesu regeneracji.

Odpowiednia intensywność takiego masażu przede wszystkim zależy od partii ciała, która poddawana jest zabiegowi. Tym samym większa będzie w dolnych partiach, a mniejsza w górnych. Niemniej warto pamiętać, że wykonanie takiego masażu na twarzy musi być nie tylko delikatne, ale również dokładne i z zachowaniem ostrożności.” – przekazała nam Pani Agnieszka z kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej One Clinic.

Zabieg endermologii – największe przeciwskazania

Endermologia, to zabieg, który nie tylko wpływa na poprawienie stanu skóry, ale również mięśni i ogólnego samopoczucia pacjenta. Z uwagi, że podczas zabiegu organizm wydziela endorfiny, pacjenci nie odczuwają bólu, a wyłącznie relaks i odprężenie. Dzięki zabiegowi możliwe jest zniwelowanie obrzęków na ciele, a także bólów mięśniowych.

Obecnie najbardziej popularnym zabiegiem tego rodzaju jest endermologia LPG twarzy. Jednak jak inne rodzaje endermologii, nie zawsze taki zabieg można przeprowadzić. Jednym z najważniejszych przeciwwskazań są schorzenia takie jak: zapalenie żył, przepuklina brzuszna czy duża ilość tłuszczaków. Ponadto wszyscy pacjenci, którzy posiadają bolesne żylaki, także nie powinni korzystać z takiego masażu. Nie będzie on wskazany również dla kobiet w ciąży oraz tych karmiących piersią.