Lifting twarzy bez operacji! "Magiczne" nici silhouette.

Lifting twarzy bez operacji! „Magiczne” nici silhouette.

Postępujący brak jędrności skóry, pojawianie się coraz większej ilości zmarszczek – te oznaki starzenia dopadają każdego w odpowiednim dla niego czasie. Są jednak sposoby na to, aby zachować młody wygląd i gładką skórę. I nie oznacza to, że musimy zaraz decydować się na mocno inwazyjny lifting. Wręcz przeciwnie. Teraz przywrócenie jędrności skóry można wykonać przy pomocy nici.

Nici silhouette – co warto wiedzieć o zabiegu?

Wraz z upływem lat skóra na twarzy i szyi staje się coraz mniej jędrna, a mięśnie staje się obwisłe i wiotkie. Pacjentkom, które chcą „zatrzymać” nieubłagany bieg czasu przychodzą nici silhoutte. Zabieg Silhouette służy do poprawienia wyglądu skóry twarzy i szyi. Dzięki niemu można zredukować już widoczne zmian i uzyskać efekt odmłodzenia. Dzieje się tak poprzez podniesienie głębszych struktur twarzy i napięcia skóry. Zabieg można wykonywać w połączeniu w innymi procedurami bądź samodzielnie.

Wskazania do zabiegu

Zabieg dostosowany jest indywidualnie do każdego pacjenta. Najlepszymi kandydatami do wykonania zabiegu są osoby z elastyczną skórą, mającą uwydatnione struktury kostne i niewielką obwisłość skóry. Sprawdzi się również u osób, u których wykonanie liftingu tradycyjną metodą jest niemożliwe. Dzięki niciom silhouette można podnieść brwi, unieść policzki, przeprowadzić lifting szyi lub zniwelować obwisłość skóry w okolicach żuchwy.

Przeprowadzania zabiegu nie zaleca się u osób z alergią na używane do zabiegu biomateriały.

Na czym polega zabieg?

Przystąpienie do zabiegu poprzedza wykonanie znieczulenia ogólnego lub miejscowego w asyście anestezjologa. Szczegóły dotyczące wyboru odpowiedniego znieczulenia ustala lekarz wraz z pacjentem. W okolicy skroni lub potylicy chirurg wykonuje niewielkie nacięcie, przez które wprowadzone zostają nici. Nici wyposażone są w małe haczyki, które umożliwiają podniesienie tkanek miękkich. Zakończenie nici mocuje się do powięzi skroniowej lub potylicznej. Nici stymulują okoliczne tkanki do powstania kolagenu, co prowadzi do dalszego uniesienia twarzy i uzyskania napięcia w tkankach miękkich. Proces ten postępuje jeszcze przez około rok po wykonaniu zabiegu.

Po zabiegu mogą pojawić się blizny lub przebarwienia i obrzęki. Ustępują one jednak całkowicie w kilka dni po wykonanej procedurze. Jesteśmy zobowiązani do pozostania w klinice przez co najmniej 1 noc. Podobnie, jak w przypadku innych rodzajów liftingu, również i po niciach silhouette pierwszej nocy musimy spać z głową wysoko uniesioną i twarzą odwróconą od poduszki.

Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie można dużo mówić i intensywnie się śmiać. Zaleca się także spożywanie pokarmów półpłynnych. Dzięki temu ograniczymy aktywność mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy i przyspieszymy proces gojenia. Przez około 30 dni po wykonaniu zabiegu zakazuje się ćwiczeń fizycznych. Po 2 tygodniach od zabiegu następuje zdjęcie szwów. Całkowity okres rekonwalescencji trwa kilka tygodni.

Efekty zabiegu nićmi silhouette

Dzięki zabiegowi uzyskujemy naturalny efekt zwiększenia jędrności skóry i podniesienia jej. Zmiana w wyglądzie jest zauważalna, jednak nie musimy obawiać się uzyskania efektu maski. Zastosowanie nici silhouette sprawia, że ożywiona zostaje mimika twarzy, a buzia jest bardziej wypoczęta i świeża. Efekt zabiegu utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy po jego przeprowadzeniu.

Alternatywy do zabiegu

Alternatywną metodą leczenia zwiększonej wiotkości skóry może być zwyczajny lifting. Innym sposobem, który jest mniej inwazyjny i wymaga jedynie wizyty u kosmetyki jest pelling chemiczny, a także mezoterapia lub zabieg laserowy.

Dlaczego warto wykonać lifting bezoperacyjny?

Lifting bezoperacyjny nićmi silhoutte staje się coraz bardziej popularny. I jest tak nie bez powodu. Efektami zwiększonej jędrności skóry można cieszyć się już praktycznie po zabiegu. Co więcej, nie pozostają po nim widoczne szwy, jak w przypadku tradycyjnego liftingu.

Lifting bez skalpela wykonuje obecnie kilka klinik w Polsce m.in. Klinika chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej – Dr Szczyt. Ceny za wykonanie procedury są zróżnicowane – od 2 tysięcy złotych w mniejszych miejscowościach, do nawet 8 tysięcy złotych w stolicy. Jednak nawet warszawskie stawki nie przybliżają się do tych, które oferują zagraniczne kliniki. W Polsce wykonanie procedury nićmi silhouette jest znacznie tańsze, a jakość usług stoi na tym samym poziomie co na Zachodzie. Polscy chirurdzy posiadają odpowiednie certyfikaty do przeprowadzania zabiegu, dlatego skorzystanie z ich usług jest całkowicie bezpieczne i gwarantuje uzyskanie bardzo dobrych rezultatów.