Co oznacza pojęcie trójkąt młodości?

Co oznacza pojęcie trójkąt młodości?

Każda dziedzina posiada pewnego rodzaju ramy, wewnątrz których się porusza albo kanony, ułatwiające rozeznanie w kierunkach rozwoju czy postępowania. Medycyna estetyczna także posiada swoje kanony-wskazówki, a odnoszące się do jej misji, czyli do piękna. Jednym z takich kanonów jest tzw. trójkąt młodości, oznaczający w skrócie tyle, że piękna i młoda twarz wpisuje się właśnie w trójkąt, tyle że odwrócony.

Poprawianie matki natury

Trójkąt młodości to wyraźnie zarysowane kości policzkowe wraz z zaznaczonymi liniami żuchwy oraz podbródkiem.

Niestety dla pań, nie wszystkie posiadają wyraźnie podkreślone policzki, które wystarczy musnąć różem, aby wywołać u mężczyzn pożądany efekt. W sytuacji braku łaskawości ze strony matki natury można ją wspomóc mało inwazyjnymi zabiegami z użyciem kwasu hialuronowego.

Jest to zabieg o nazwie wolumetria, błyskawicznie dodający objętości w niezbędnych miejscach, modelujący owal i tworzący wymarzony doskonały kształt. Upragniony przez panie trójkąt młodości może być dzięki umiejętnościom specjalisty z zakresu medycyny estetycznej na wyciągnięcie ręki. Zabieg ten wykonywany jest m.in w klinice One Clinic.

Lekarz medycyny estetycznej posługuje się specjalną mikro kaniulą, podając głęboko w skórę kwas hialuronowy. Procedura podawania może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a jej głównymi zaletami jest praktyczna bezbolesność oraz brak śladów po zabiegowych. Za pomocą tego samego zabiegu można również dokonać korekcji asymetrii twarzy, co pozwala na uzyskanie jej właściwych proporcji.

Pokonywanie grawitacji

Jest powszechnie wiadome, że rysy twarzy zmieniają się wraz z wiekiem i rzadko są to zmiany korzystne. Wpływ na to mają naturalne procesy starzenia się, ale i również prawo grawitacji.

Mięśnie twarzy stają się z biegiem lat coraz mniej sprężyste, przez co policzki zaczynają opadać, ich łagodne łuki zanikają, a w zamian pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe zaburzające linię podbródka.

Skutkuje to tym, że optycznie twarz w części dolnej staje się szersza, co spowodowane jest pojawieniem się nawisów skórnych, tzw. chomików. Skóra jest wiotka, marszczy się, a trójkąt młodości ulega odwróceniu. Nawet przy jeszcze niestarczym wieku twarz zaczyna wyglądać na starszą, a przy tym umęczoną. Nie sprzyja to podnoszeniu swojej atrakcyjności, nawet z zastosowaniem makijażu.

Sprawdzonym już sposobem przywracania twarzy utraconego kształtu jest wolumetria. Zabieg wolumetrii ma za zadanie wymodelowanie twarzy, dodając objętości w wybranych obszarach, dzięki czemu zostaną uniesione lekko tkanki twarzy. Skóra odzyskuje w tym wypadku młodzieńcze napięcie oraz jędrność i staje się uwidoczniona linia żuchwy. Zabieg kompleksowo rozwiązuje problem w przypadku dojrzałej, ale już opadającej skóry i tkanek. W sposób dla pacjenta bezpieczny błyskawicznie odejmuje lat jego twarzy, a to natychmiast przekłada się na poprawę witalności oraz nastroju, co dodatkowo podnosi atrakcyjność wyglądu. Co istotne, taki efekt uzyskujemy natychmiast po wyjściu z gabinetu, a ponadto wracamy natychmiastowo do codzienności.

Na co zwracać uwagę?

Preparaty służące do zabiegu wolumetrii muszą być w odpowiedni sposób skomponowane. Ważny jest więc nie tylko sposób podawania, ale i wybór odpowiedniego preparatu dla uzyskania konkretnego efektu oraz czasu jego trwania. Dlatego nie wolno umawiać się na zabieg wolumetrii z niesprawdzonym specjalistą. To musi być pracujący ze sprawdzonymi i bezpiecznymi preparatami fachowiec.