Nabór do przedszkola 2019

plac zabaw

Właśnie rozpoczęła się walka o miejsca w przedszkolach. Pracujący rodzice contra niesprawiedliwe punkty. Jak tam? Macie wybrane już przedszkole? A może w ogóle wybraliście alternatywną formę? A może niania luba babcia?

Samo przedszkole, państwowe, to całkiem fajna sprawa jeśli dobrze traficie. Przedszkola są różne. teraz ruszył nabór, nie trwa długo więc należy szybko się zdecydować. Możemy wybrać nawet 5 przedszkoli. Skomplikowane? Otóż wcale nie jest to trudna sprawa.

  1. Wystarczy pobrać druk ze strony (Jeśli jesteś z Poznania kliknij TUTAJ). Wypełnić wraz z oświadczeniami.
  2. Zanieść go do przedszkola pierwszego wyboru.
  3. Czekać na wyniki.
  4. I tutaj zaczynają się schodki. w przypadku szkoły dzieci z rejonu wyznaczonego do szkoły muszą zostać przyjęte, natomiast z przedszkolem nie ma to znaczenia. Oczywiście rejon jest brany pod uwagę (miasto Poznań) ale przede wszystkim liczą się punkty.

Niektóre są mocno niesprawiedliwe, jeśli przyjrzeć się im dokładniej. Bowiem dodatkowe punkty dotyczą kwestii: samotnie wychowujący rodzic. Uważam, że jest to potrzebny punkt! Samotna matka czy ojciec musi radzić sobie w pojedynkę z wieloma trudnościami. Jednak prawda jest taka, że wiele osób wykorzystuje ten fakt. Dzieci ze związków partnerskich traktowane są jako dziecko wychowywane przez samotnego rodzica. mają oboje rodziców. Szkoda, że nie można tego jakoś usystematyzować. To jest bolączka niejednego przedszkola.


Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.