Ortopedyczne ćwiczenia dla dzieci i dorosłych

Ortopedyczna stymulacja

Czy wiesz, że spacer na boso jest tak samo ważny dla organizmu jak masaż ciała? Okazuje się, że spacerowanie, chodzenie, dreptanie boso po kamykach, piasku i trawie jest bardzo zdrowe.

To nie tylko stymulacja skóry stóp ale także ich masaż. Zapobiega wielu schorzeniom i pozytywnie wpływa na ….. Odstresowanie. Bodźce wysyłane przez elementy, które napotykają stopy pozwalają na odprężenie, lepsze ukrwienie i przepływ limfy. Ciekawe, że tak mało może tak dużo.

Ile godzin dziennie spędzasz biegnąc, stojąc, drepcząc w obuwiu. Ciekawe, że przecież cały dzień używamy stop a zapominamy o nie zadbać. One też potrzebują relaksu.

Sztuczna trawa

W sklepach dostępne są nawet kauczukowe i gumowe maty z wyrostkami, które mają przypominać kamyki i trawę. Zaleca się chodzenie po tym osobom z płaskostopie mnie, problemami stawowymi, kręgosłupa, schorzeniami typu nerwicowego. Takie maty używane są zarówno do gimnastyki korekcyjnej z dziećmi jak i rehabilitacji osób starszych.
Na ogrodzie nie boisz się, że spotka Cię niemiła niespodzianka, dlatego mogliśmy pozwolić sobie na celebrowanie tego wiosennego popołudnia spacerami na bosaka!

O wiele przyjemniej jest sięgnąć po tani sposób, jeśli można sobie zapewnić w miarę czyste otoczenie. Spacer po trawie jest jednym z nich. A już nie mogę się doczekać morskiego piasku pod stopami, a Wy?

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.