Nie ma idealnych dzieci?

Nie ma idealnych dzieci?

Czy uważacie, że gdzieś istnieją idealne dzieci, które nigdy nie mają złych dniach, nie kłócą się, zawsze robią to co się do nich mówi, nigdy nie chorują i w ogóle Wszystko w nich jest idealne? To tak jak z poszukiwaniem Świętego Grała, każdy o nim słyszał ale nikt nie widział.

Rodzeństwo

Wstajemy rano a mały nawołuje swojego starszego brata : uuu Ga Ga” , ten przybiega a młodszy rzuca mu się na szyję i tuli. Przecież nie widzieli się całą długą noc. Mama kręci filmik i ledwie nadąża robić zdjęcia słodkich przytulasków. Słodziaki. Dzieła się zabawkami, nawet jabłuszkiem jak po kroję. A jak na chwilę włączę telewizor siedzą przytuleni na kanapie. Pomagają nosić pranie a nawet nie pytani zbierają po sobie zabawki.

I dzień mija. Następnego ranka nie ma przytulasków tylko marudzenie. Zmiana ciśnienia, pogody czy co? Jęczenie, wyrywanie zabawek, krzyki i kłótnie. Stoję i zastanawiam się kto mi w nocy dzieci podmienił. Pod wieczór padam zmęczona i łykam przeciwbólowe na potworną migrenę, bo noc to nie koniec, jak się większość mam, to najczęściej dopiero początek.

Na szczęście jakimś cudem zmęczyli się własnym naruszeniem i wstają już spokojniejsi. Ideał to nie jest, ale nie ma co narzekać. Jest dobrze, jesteśmy razem więc damy radę.

Idealne dzieci mają inni

Pracując tyle lat z dziećmi wiem, że nie ma czegoś takiego jak idealne dzieci. Nawet gdy ludzie wciskają nam takie bajki. Internet i media społecznościowe pełne są opisów cudownych, pięknych i idealnych dzieci. Tylko , że wyłącznie na zdjęciu. Nie dajmy się wpychać w jakieś ramy czy poczucie winy. Jesteś Mamą, to Twoje dzieci i jesteście szczęśliwi, zdrowi (nawet jeśli tylko w przerwie między innymi wirusami), a to jest ideał.

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.