Już czas na pierniki!

Nawet nie zauważyłam, że ten czas tak szybko upłynął. Mam wrażenie jakbym dopiero wczoraj piekła ze starszym synem całą masę pierników. To już cały rok minął? Tylko kiedy? Te ostanie miesiące mam wrażenie, że przeminęły w jednym, dzikim pędzie i naprawdę z utęsknieniem czekamy na wolne. Troszkę za dużo wszystkiego na raz. musimy zwolnić, przystopować. Ale jak to zrobić, kiedy jest tego aż tyle, ze każde odłożenie na później skończy się nieogarniętą lawiną? Na szczęście wreszcie byliśmy wszyscy razem w domu.  Nie należę do osób, które ciasto piernikowe szykują już równo z datą 1 grudnia i czekają aż się wyleżakuje. Moje jest typowo BEZ LEŻAKOWANIA. Zarówno ja i ciasto nie mamy czasu!Zamiast dla ciasta mam je dla dzieci. Starszy bardziej zaangażowany, młodszy z fochem wylądował w końcu z tatusiem, bo demolowanie kuchni i pieczenie pierników raczej nie idzie w parze.

Dzisiaj znaleźliśmy wreszcie chwilę czasu, żeby piec, lukrować i ozdabiać nasze cuda. Oprócz typowych dla tego rodzaju akcji: nie ruszaj, poczekaj, zaczekaj, nie dotykaj, tego nie wolno itd. to naprawdę był to fajny czas. jestem pewna, że syn pochłonął o wiele więcej niż te 6 pierników, które tak skrupulatnie mi opisywał ze szczegółami, ale już trudno. Normalnie żaden przestępca takiego dokładnego alibi by nie podał, zresztą każdy czyn był usprawiedliwiony. ” ten był brzydki, wiec go zjadłem”, „Ten się nie udał, tamten to przez przypadek, a gwiazdka bo się połamała to już była niepotrzebna” itp.

Eh, ale w sumie to wyszło super.

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

1 Comment

  1. Moje córeczki uwielbiają święta, a pieczenie i dekorowanie pierników to zdecydowanie jedna z głównych atrakcji 🙂 My już też mamy pierniczki gotowe, a na dniach czeka mnie wyprawa po świąteczne prezenty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.