Rozpoczęcie Roku Szkolnego i Przedszkolnego!

To ważny moment dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Przyznam się szczerze, kiedy sama chodziłam do szkoły wydawało mi się, że nauczyciele przychodzą do szkoły tak jak my, 1 września. Dopiero, kiedy sama jestem nauczycielem doświadczyłam przez te wszystkie lata „sierpniowej szkoły”. Nawet nie wyobrażacie sobie ile to jest roboty! Przy okazji, ukłony w stronę Ministerstwa, dziękuję serdecznie za kolejne, bezsensowne sterty papierów do uzupełniania i wypełniania. Szkoda mi mojego czasu, biednych drzew i paru długopisów.

Rok szkolny to ważna rzecz. Dla mnie jako mamy to także okres przygotowań. Nie tylko planu logistycznego i zaangażowania całej masy osób ale także zorganizowania wszystkiego na czas. Czy w Waszych przedszkolach też musicie przygotowywać wyprawkę? naszą możecie w części zobaczyć w paczce na zdjęciu.Przynosi się ją pierwszego dnia. Bloki, materiały plastyczne, ręczniki papierowe, szczoteczka do zębów itp.

Ale nie to jest najważniejsze. najważniejsze chyba jest to, ze nagle, po radosnym rodzinnym funkcjonowaniu zmienia się dzień. Zmienia  się nasze funkcjonowanie.

Oto 5 rzeczy, na które jako rodzic musisz zwrócić uwagę, gdy zaczyna się rok szkolny!

  1. Podręczniki i wyprawka. Dowiedz się, kiedy należy odebrać podręczniki w szkole. Teraz Państwo Polskie zapewnia darmowe podręczniki, szkoła je wypożycza twojemu dziecku. Zadbaj o to, aby nie musiało ich dźwigać do domu. W przypadku Przedszkola skompletuj wyprawkę.
  2. Godzina, o której dziecko chodzi spać. Koniec zabawy do późna, trzeba będzie wstać na ósmą  do szkoły czy przedszkola. Przypilnuj, żeby dziecko poszło do łóżka o właściwej porze.
  3. Jedzenie do szkoły. Warto zaopatrzyć się wcześniej w zdrowe przekąski, soczki, zamiast rzucania się na śmieciowe jedzenie- bo łatwiej.
  4. Rozmowa o rozpoczęciu roku. Od rodzica zależy jak dziecko będzie czuło się w przedszkolu czy szkole. Zwłaszcza, jeżeli jest to pierwszy rok. Nastawienie jest bardzo ważne, pomoże uniknąć wiele niepotrzebnych stresów.
  5. Sprawdź czy dziecko ma dokładny plan zajęć i zajęć dodatkowych. Przedyskutujcie to razem, nie zapisuj dziecka na coś czego nie lubi a także kontroluj, czy nie zapisało się na zbyt dużą liczbę zajęć.
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.