Dobre nawyki, wspaniałe miejsca, Zoo

Lubię wracać w te same miejsca. Dziwne? Nie potrzebuję nowości non stop. Lubię odwiedzać miasta, miasteczka, ZOO, kawiarnie i sklepy w których już byłam. I chociaż ich lista jest coraz większa, rośnie wraz ze wzrostem moich dzieci, to czuję się wtedy radosna. Te same miejsca bowiem nie stoją zaklęte w pętli czasu. Także się zmieniają. Nie można wejść do tej samej rzeki drugi raz i jest to całkowitą prawdą. Nie ma w tym nic negatywnego, trzeba po prostu ruszyć naprzód.

Nie odczuwam znudzenia idąc w to samo miejsce. Może wyszkoliły mnie codzienne odwiedziny na tym samym placu zabaw? jak codziennie bierzesz cały załadunek, wózek, zabawki, wałówkę i przez połowę wakacji ruszasz na ten sam plac zabaw to może w pewnym momencie się znudzić. Chociaż mam wrażenie, że tylko mnie. Moje dzieci zawsze są tak samo zachwycone.

Staramy się im urozmaicać czas, nie tylko spacerów ale przygód i zabawy. takie wyprawy do Zoo, o których już pisałam w zeszłym roku są genialne. Byliśmy tam tyle razy a jednak za każdym razem spotyka nas nowa niespodzianka. Tym razem mieliśmy wycieczkę z Pathfinder Poznań. jako Zuchy zobaczyliśmy zupełnie inne ZOO niż zawsze. Trafiliśmy np. na pokaz sztuczek wykonywanych przez foki, dzięki uprzejmości pani Opiekunki maluchy mogły pogłaskać pancernika! Wyobrażacie sobie? Pogłaskać pancernika? Wiem, wiem, jeśli ktoś nie pasjonuje się za bardzo przyrodą to może nie robi na nim wielkiego wrażenia, ale na nas jak najbardziej. To przygoda niezwykła, zwłaszcza, ze mogliśmy oglądać słonie, wreszcie obejrzeć tygrysa w pełnej krasie i pośmiać się ze szczekających surokatek.

Zoo w Poznaniu odwiedzamy często i naprawdę warto. Jeżeli kiedykolwiek tam byliście, to koniecznie dajcie znać, które miejsce jest Waszym ulubionym. Wpisy o Zoo na pewno jeszcze nie raz się tu pojawią, bo to jedno z moich ulubionych miejsc:)

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.