Wirtualny system bycia rodzicem!

Rodzicielstwo w pewien sposób przypomina grę komputerową (oczywiście z przymrużeniem oka!!!!). Musisz przejść pewne poziomy, żeby dostać się na następny poziom- level! Niektóre w przypadku Twojego dziecka mogą być pominięte ale są takie, które musimy przejść wszyscy, niezależnie od tego gdzie mieszkamy i czym się zajmujemy. Każde niemowlę i małe dziecko potrzebuje opieki, karmienia, zmieniania pieluch, nauki sikania na nocniczek, nauki chodzenia, mówienia, spacerków, zabawy. Potem dochodzą następne umiejętności, następne potrzeby, bunt dwulatka itp.

Za każdy taki level rodzice powinni otrzymywać BONUS, tak jak w grze. Przeszedłeś całą planszę i otrzymujesz monety, punkty czy co tam jeszcze projektant gry sobie wymyślił.

Wirtualny dzień

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Wstajecie rano, zmieniacie pieluchę. Ta dam! Zyskaliście 5 złotych monet (zmiana pieluchy zaliczona! Za kupę dostajecie extra 3 monety!) Karmicie malucha. Jeśli wiekszosć śniadanka trafi d jego brzuszka a nie tylko dookoła, dostajecie kolejne 2 monety! Spacerek? Koniecznie, trasa po parku! Kolejne monety trafiają na twoje konto! Pozostaje jeszcze zaliczenie  na tym levelu, następujących elementów obowiązkowych:

  • pranie ubranek 20 złotych monet
  • drzemka 15 złotych monet
  • kolejne przewijanie 5 złotych monet
  • karmienie (kolejno: śniadanko, drugie śniadanko, obiadek, podwieczorek, kolacja) 15 złotych monet
  • przekąski 2 złote monety
  • zabawa 15 złotych monet
  • uspakajanie płaczącego 15 złotych monet
  • kąpiel 10 złotych monet
  • przebieranie 10 złotych monet

Pamiętaj, że każdy level musi mieć zagwarantowany ekwipunek, na który idą Twoje monety! Pieluchy, jedzenie, kosmetyki dla dziecka, zabawki, ubranka itp. Uważaj, pominięcie któregoś z obowiązkowych zadań to zabranie twoich monet, np -30 złotych monet za nieprzebranie pieluchy na czas!

Dodatkowo trafiają się bonusy za przejście levelów extra! Tak na przykład dziecko miało kolkę! Kropelki, noszenie, okłady, uspokajanie! Bonus 500 złotych monet wymienianych na gotówkę! Ząbkowanie? Za każdy wyrżnięty ząbek 100 złotych monet! Nieprzewidziane choroby? Proszę bardzo, infekcja? 100 złotych monet. Ospa 400 złotych monet!

Normalnie opłacalne rodzicielstwo! Twoja ciężka praca jest wynagradzana jak nigdy! Każde zaliczenie levelu to kolejne 100000 monet! 🙂

 

To tak troszkę z przymrużeniem oka. Jeśli podobał Ci się post polub go i udostępnij go innym rodzicom! 🙂

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.