Masz prawo leżeć tyłkiem do góry i się lenić!

Każdy ma prawo do chwili odpoczynku! To bzdura, kiedy słyszę, że mamy opiekujące się swoimi dziećmi cały czas odpoczywają! Przecież nie pracują! Pracują i to dwa, trzy razy więcej bez przerwy na lunch, przekąskę czy czasu na drzemkę. Matki też potrzebują dłuuugiego weekendu! Niech przez chwile dzieci łażą po dywanie, oglądają bajkę a Ty kobieto pracująca, zupełnie bez wyrzutów sumienia, usiądź i zrelaksuj się, odetchnij i pomyśl, że inni tez tak mają. Też latają i długi weekend niczym nie różni się od pozostałych dni. może więcej masz roboty! Zmień to! Zostaw, niech zabawki leżą na podłodze.

To nic złego, że chwilę odpoczniesz!

To nic złego, że pobędziesz chwilę sam na sam z własnymi myślami.

To nic złego, że zjesz coś słodkiego bez rozdzielania kawałków pomiędzy dzieciaki.

To nic złego, kiedy odetchniesz i najzwyczajniej w świecie nic nie będziesz robić!

Żeby dobrze pracować, aby być efektywnym w swojej pracy, trzeba nabierać sił. Odpoczywać! Jedni leżą na kanapie, inni przekopują ogródek. jak każda z nas jest inna, tak wiele różnych sposobów na odpoczynek. Nikt nie każe Ci robić tego, czego nie lubisz. Nikt nie zmusza do czytania książki. Możesz pomalować w spokoju paznokcie, wypić herbatę czy poćwiczyć. Ważne, żeby ta chwila była dla Ciebie! Dlaczego? Bo gdy jesteś wypoczęta, masz siłę zmierzyć się z całym światem. Masz siłę być Mamą. To wymagające zajęcie, bez kompromisów i ulg. Dlatego zadbaj o samą siebie! O swój odpoczynek, chociaż 20 minut! Wiem, że nie udaje się czasem znaleźć minuty. Ale kto wie, może dzisiaj właśnie jest czas, żebyś zebrała siły i miała swoją chwilę tylko dla siebie. Nawet króliczek Duracell kiedyś pada. Naładuj baterie!

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.