Z Okazji Dania Mamy, mojego, Twojego, Naszego!

W tym szczególnym dniu, Dniu Mamy, życzę Ci mamo, i sobie, i innym mamom i naszym Mamom i Ich Mamom tego samego- Wszystkiego co najpiękniejsze i co nam zwyczajnie się należy,

BO DROGA MAMO:

  1. Dokonałaś pierwszego, największego czynu- urodziłaś Dziecko! I nie ważne, jak, czy cesarka, czy naturalnie, w wodzie, taksówce czy w domu! Byłaś dzielna! Wytrzymałaś całe dziewięć miesięcy, zgagi, wymioty, opuchnięcia, wahania hormonów, masę innych rzeczy i urodziłaś! Brawo!
  2. Wstawałaś w nocy, pieluszkowałaś, karmiłaś, lulałaś bawiłaś i wykonywałaś milion innych rzeczy! Byłaś i jesteś nianią, pedagogiem, psychologiem i nauczycielką na pełen etat! Codziennie, bez przerwy, bez dodatków za to z nadgodzinami!
  3. Ocierałaś łzy, wycierałaś zasmarkane noski, obniżałaś gorączkę, robiłaś syropki, napary, herbatki i wszystkie te papki, żeby tylko Twoje maleństwo było zdrowe i silne bo przecież nikt nie pyta czy masz dyplom pielęgniarki, pediatry, położnej, zielarki, dietetyka i magicznej wróżki, która jednym pocałunkiem leczy każdy siniak! Po prostu to robisz!
  4. Sprawiasz, że dziecko wierzy w swoje umiejętności, chce spełniać marzenia, iść do przodu nawet, gdy upada i pokonuje własne lęki, bo codziennie, pomimo zaspania, zmęczenia, wyczerpania, wnerwienia, irytacji i paru innych rzeczy kochasz swoje dziecko nad życie, bardziej niż siebie!
  5. Jesteś niesamowita, nie dlatego, że nazywają Cię Mamą, ale dlatego, że zdecydowałaś się NIĄ być:) Że Kiedy słyszysz MAMOOOOOOOO, to w tych oczach, jedynych na świecie, Twojego dziecka, jesteś całym światem!

Wyślij w tym szczególnym dniu te słowa innej szczególnej mamie, niech wie, że może być z siebie dumna!

zyciemamuski.pl

 

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.