Co tak naprawdę robią dzieci!?

Mówi się często, że dzieci tylko bawią się, nic nie robią, tylko wymagają opieki. Tutaj opis tego, co dzieje się z małymi dziećmi i niemowlętami, gdy TY myślisz, że „nic nie robią”.

  1. Kiedy jest cicho w pokoju dziecka, to nie znaczy, że dziecko się grzecznie bawi tylko prawdopodobnie: pomalowało ściany lub młodsze rodzeństwo długopisem, kredkami, flamastrami.
  2. Kiedy dziecko jest w łazience samo, i dłuższą chwilę jest cisza, oznacza to, że prawdopodobnie umyło kafelki pianą prawie do sufitu, zużyło miesięczny zapas mydła w płynie, postanowiło wydrapać wszystkie żelowe odświeżacze z toalety.
  3. Kiedy przez dwie minuty dziecko jest samo w kuchni i jest za cicho lepiej zastanów się, jak wysoko schowałaś mąkę! Po powrocie zobaczysz już tylko biała mgłę!
  4. Kiedy małe dziecko zapatrzy się w jeden punkt przez dłuższy czas, to nie oznacza, że się zamyśliło! To oznacza, że opracowuje plan opanowania świata oraz załatwienia Twojej komórki tak, ze nawet serwisant rozłoży w rezygnacji i zdumieniu ręce!
  5. Dziecko wcale nie śpi w nocy, o nie! Ono się ładuje!

Przez zostawienie dziecka na dłuższy czas samego rozumiem 2- 3 minut, czyli 120 do 180 sekund. Wszystkie opisane powyżej sytuacje są jak najbardziej prawdziwe i zbieżne z prawdziwymi! 🙂

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.