Wózek Bebetto Nico Gondola- nasza opinia.

Już minęło kilka lat odkąd pisałam opnie dotyczącą wózka Bebetto Nico. Była to spacerówka, która kupiliśmy dla starszego syna. Teraz już nie jeździ w wózku, nawet nie pamięta faktu, że wózkiem w ogóle jeździł:) Zostawiliśmy stelaż, ponieważ można było dokupić tylko budę Gondoli. Teraz przerzuciliśmy się już na spacerówkę, dlatego najwyższy czas opisać wrażenia jakie na nas zrobiła gondola tego samego wózka. O naszych przygodach ze spacerówką możecie przeczytać tutaj

Kiedy pojawiło się drugie dziecko w naszej rodzinie zdecydowaliśmy, że zainwestujemy tylko w Budę, ponieważ stelaż dobrej jakości już mamy. Tak też zrobiliśmy. Kupiliśmy górę i doczepiliśmy do naszego zestawu.

Dlaczego wybraliśmy taką gondolę?

Wiem, że teraz modne stały się lekkie, płaskie gondole, które kształtem przypominają jajo. Prezentują się elegancko,miejsko i no właśnie. Prezentują się. Biały kolor i kształt za coś. Przede wszystkim za pojemność. A to ważne, gdy bobas szybko rośnie. Przede wszystkim:

  • dla jego bezpieczeństwa,
  • ciepła,
  • wygody

Dlatego chciałam mieć głębszą gondolę, w której bezpiecznie ułożę mojego synka. Ochrona przed wiatrem, początkowe oddzielenie od hałasu i świata zewnętrznego. Miało zastępować łóżeczko podczas spędzania czasu na zewnątrz, czy to na balkonie, czy na dłuższych spacerach.

Elementy Gondoli

Gondola ma regulowany zagłówek wiec stopniowo głowa maluszka wędrowała coraz wyżej, aż do momentu, kiedy znajdował się w pozycji półleżącej i oglądał  świat, który mijaliśmy wózkiem.

Nakrycie na gondolę z tego samego, odpornego na wodę materiału, które używałam od jesieni do zimy. Bowiem już w lutym przenieśliśmy się do spacerówki. Nakrycie zapina się na dwa guziki po bokach co sprawia, że nie zajmuje to dużo czasu!

Kaptur Gondoli jest bardzo łatwy w obsłudze. Zaciągając go do końca, usłyszymy kliknięcie i wtedy możemy być pewni, że w tej pozycji pozostanie. Dopiero przyciśniecie po bokach wypustek znowu pozwoli nam go złożyć. Dodatkowo kopuła- kaptur posiada czarny „wywietrznik”. To samo znajduje się w spacerówce. bardzo go lubię, bo przy rozłożonym kapturze, latem, dającym cień dziecko ma przewiew świeżego powietrza. Zasłaniamy go materiałem kopuły. Jedyny minus to fakt, że czasami trzeba go poprawiać, gdyż składa się ze składaniem kaptura.

 

Wewnątrz wypełnienie białym materiałem, miękkim materacykiem. Oczywiście poduszeczkę, kocyk, śpiworek i zabawki już sami musimy do tego wózka sobie dopasować. Ale wnętrze jest pojemne i bezpieczne.

Minusem jest brak rączek w gondoli do wypięcia jej i przeniesienia bez stelażu. Nie jestem pewna czy w innych modelach coś takiego jest, w naszym nie było przez co bardzo nast to rozczarowało!

Kolorystyka jest naprawdę imponująca, kiedy wchodzimy na stronę. Jednak okazuje się, że na niektóre kolory trzeba czekać aż dwa miesiące, jeśli zamawiamy internetowo! Nie żartuję!

Ja wybrałam kolor uniwersalny- stalowy. Pasował do stelażu, nie brudził się, nie blakł i dobrze reagował na nasze wyprawy. Nie musiałam czyścić budy ani razu. Dobrze reagowała zarówno na słońce jak na pierwsze krople deszczu i mżawkę. Nawet na śnieg. Przy lekkim puchu nie zakładałam folii przeciwdeszczowej.

Polecam Gondolę Bebetto jednak zastanowiłabym się jeszcze raz nad kwestią tych rączek. Ułatwia to bowiem wyjmowanie ze stelaża.

Cieszę się, że gondola bez najmniejszego uszczerbku wytrzymała wszystkie nasze spacerowe wyprawy. Sprawdziła się zarówno na wyjście do galerii, jak przemierzanie zamarzniętego pola trawy. Świetnie chroniła nasze maleństwo przed jesiennymi wichurami i deszczami. Ale przede wszystkim zatrzymywała ciepło i chroniła przed wiatrem. dzięki pojemności, nasz wielki mały szkrab mógł leżeć swobodnie aż prawie do 8 miesiąca.

 

 

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.