Wiosenna książeczka aktywizująca czyli paper craft i zadania kreatywne

Bałam się troszkę, że nasz syn powie, że ta książeczka jest dla dziewczyn , ponieważ ma kwiatki. Okazało się jednak, że wciągnął się bez reszty. Wystarczył okładkowy skan dłoni właściciela, który odrysowaliśmy przed użyciem i ruszyliśmy w wesołe zadania, pewnego sobotniego popołudnia. Najtrudniejszym elementem było zrobienie zdjęć książeczce, przy ciągłym: „Mogę już?”

Tym razem największą popularnością cieszyły się piórka. Ptaszek chciałby mieć puszysty ogonek. Doczepianie żółtych, puchatych piórek okazało się wyjątkowo atrakcyjne.

Następnie tęcza, kolorowanie według wzoru. Intuicyjne zadania zamiast wypisanych poleceń!

Dopasowywanie kolorów i liczenie odpowiednich kwiatów, segregowanie według koloru i wkładanie do odpowiedniej doniczki. Nad każdą doniczką znajduje się kwadracik wyznaczający kolor. Tulipany to kwiaty w miarę bezpieczne, nie są zbyt „dziewczyńskie”, dzięki czemu syn chętnie je dopasowywał.

Odrysowywanie ślimaczków, słonek i kwiatków- czyli ćwiczenie rysowania po śladzie. Tym razem szlaczki umieszczone zostały na wiosennej papeterii. Mój syna najbardziej lubi otwierać koperty. Takie listy z zadaniami mają w sobie formę niespodzianki i sprawiają większą frajdę niż otworzenie kolejnej strony! Stronę obok znane już z wcześniejszej książeczki przewlekanie. Tym razem przewlekanie tasiemki.

Sadzenie trawy okazało się genialne! I proste. Wystarczyły samoprzylepne karteczki z karteczek do notatek biurowych. Pocięte w paski idealnie układają się w trawę a na dodatek, można je przyklejać wielokrotnie bez użycia kleju! Obok zadanie zwierzęta i ich ślady, dopasuj!

Przygotowanie zadań i całości książeczki zajmuje o wiele mniej czasu niż poświęciłam na Księgę Piratów, o której możecie przeczytać tutaj.

 

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.