Sprawdź czy wychowujesz Nieznośne dziecko!

Test znalazłam już jakiś czas temu i koniecznie chciałam umieścić go na blogu. To tylko kilka pytań a daje światło na to, czy nie powinniśmy na chwilę zatrzymać się i przyjrzeć samym sobie! Mnie zdarzyło się nie raz, że mój charakterny syn potrafił pokazać nam wszystkim, ze stać go na wiele więcej niż jesteśmy w stanie to sobie wyobrazić. I uwierzcie mi na słowo, wielu rodziców ma tak każdego dnia, dzień w dzień. Przyczyny mogą być różne, najczęściej sami jesteśmy temu winni. Sami wychowujemy sobie nieznośne dziecko! Oto krótki test, który pozwoli Ci sprawdzić, czy wychowujesz sobie małego Złośnika! Poniżej legenda, co oznacza każda cyfra! Wybierz jedną przy każdym zdaniu.

  1. zdecydowanie tak
  2. raczej tak
  3. nie wiem
  4. raczej nie
  5. zdecydowanie nie

Dziecko krzyczy przed kolacją, że chce ciasteczko (cukierki, lizaka, batona). Kiedy nie możesz już dłużej tego znieść, mówisz: „Dobrze! Ale to już ostatni raz!”

1     2     3     4   5

Dziecko spontanicznie oferuje swoją pomoc w zmywaniu naczyń pewnego popołudnia. Mówisz: „Dziękuję za propozycję, ale trochę mi się spieszy, sama pozmywam szybciej”.

1   2   3   4   5

Jesteś z dzieckiem na zakupach. Ono wlecze się za tobą powoli, więc w końcu prosisz je, by się pospieszyło, a potem chwytasz je za rękę, ciągniesz za sobą, jednocześnie obiecując łapówki ( jak się pospieszysz to dostaniesz to…) i strasząc karami (nie będziesz mogła grać na komputerze itp).

1   2    3    4    5

Dziecko ociąga się, przygotowując się do szkoły. Prosisz je, żeby się pospieszyło, aby nie spóźnić się na autobus. jednak spóźniło się, a ty odwozisz je samochodem i sama spóźniasz się do pracy.

1   2   3    4    5

Dziecko płacze, gdy kładziesz je do łóżka. gdy przychodzą twoi przyjaciele i znajomi, głupio ci, ze tak krzyczy. Gdy już nie możesz tego dłużej  znieść, pozwalasz mu wstać na kilkanaście minut.

1   2   3   4   5

Dziecko nabrało nawyku niegrzecznego odzywania się do ciebie, Ostrzegasz je ciągle, mówiąc : „Nie wolno ci się tak do mnie odzywać” ale ono nadal robi swoje.

1   2   3   4   5

Dziecko przychodzi do domu, gdy je wołasz, jedynie wtedy, gdy je postraszysz, rozgniewasz się i nakrzyczysz.

1   2    3    4   5

 

Rozwiązanie testu jest łatwe. Im mniej jedynek a więcej piątek tym mniejsze prawdopodobieństwo, ze wychowujesz nieznośne dziecko! Jeżeli twoje obliczeni są bliskie 5- 10 musisz poważnie zastanowić się nad swoim wychowaniem. Dziecko potrzebuje czegoś innego a Wasze relacje nie są prawidłowe. czas to zmienić! Nie martw się! Będzie dobrze!

O trudnych tematach związanych z wychowaniem możesz poczytać na naszym blogu! Sprawdź tez koniecznie test na poczucie własnej wartości! Kliknij tutaj

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.