Paper Craft Arka Noego czyli co robiliśmy gdy zimno, dziecko chore a ja złamałam nogę!

Świetna zabawa i połączenie kilku rzeczy na raz. Już o wypadkach nie wspomnę i chorobach. Ręce jednak mam sprawne więc tym bardziej musieliśmy się czymś zająć. Pamiętacie historię o Arce Noego? To jedna z bardziej lubianych przez dzieci opowieści biblijnych. Noe, na rozkaz Boga, buduje wielką łódź, która ma uratować jego rodzinę, Noego oczywiście i całą masę zwierząt! Gdy spada największa ulewa na ziemi, rozpoczyna się potop ale zwierzęta  i ludzie są bezpieczni.

Ostatnio mój starszy syn oglądał kreskówkę o Potopie. „Fajna taka Arka.” I to wystarczyło, żebyśmy zrobili sobie swoją wersję Arki! Dużo do tego nie trzeba:

Nożyczki,

różne kolorowe tekturki,

klej,najlepiej przezroczysty płynny

wykałaczki drewniane,

kawałek włóczki 

trochę bibuły w dwóch kolorach

kawałek puchatego materiału

1 guzik

kredki

 

Właściwie wyszedł z tego całkiem ładny kolaż. Użyliśmy bowiem różnych materiałów. Najpierw wycięliśmy Arkę z tektury, drzwi i okna i nakleiliśmy na większą tekturkę.  Klejem smarowaliśmy jedynie krawędzie łodzi, żeby później można było włożyć zwierzęta.

Następnie tworzyliśmy burzę z włóczki niebieskiej. Najpierw smarowaliśmy miejsce klejem i układaliśmy chmurę. Z pociętych na kawałki małych fragmentów włóczki robiliśmy deszcz. Oczywiście niezbędnym elementem był Piorun. jak może być burza bez piorunów? Piorun, inwencja i dzieło mojego dziecka.

Następnie wykonywaliśmy fale wody. Dwa kolory bibuły pocięte w małe paseczki i naklejane w rzędzie, kolejno jedno za drugim.

Zwierzątka wybierał i kolorował mój syn. Ja naklejałam na kawałek tekturki z wykałaczką w środku. Następnie przycinaliśmy wykałaczki, żeby pasowało długością do przestrzeni, jaką mamy w naszej ARCE.

Nasz misiu musiał mieć futerko, ponieważ misie polarne mają futra i nie ważne, ze drzwi się nie domykają. Podobnie rozlokowanie zwierząt. Na okienku na szczycie, gdzie powinny mieszkać ptaki, mieszkają… dwa robaki. Mój syn stwierdził: „Bo są najfajniejsze!” Ciekawe co na to Noe?

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.