Jakie warzywa i owoce i w jakim miesiącu podawać niemowlętom?

Już jakiś czas temu przygotowywałam taki post dotyczący, co powinniśmy podawać niemowlętom i w jakim miesiącu.

Teraz przygotowałam trochę ulepszoną wersję tego i wzbogacona w kilka produktów, o których nawet nie myślałam kilka lat temu. Wiem, że słoiczki zawierają niektóre owoce, które normalnie podaje się dużo później. Jednak w zawartości procentowej jest ich tam o wiele mniej i przede wszystkim są to owoce gotowane a nie świeże więc ich działanie też jest zupełnie inne. Poza tym w takiej formie wydaje mi się to o wiele czytelniejsze:)

Wzięłam pod uwagę kilka różnych źródeł, od poradników wydanych przez producentów popularnych słoiczków po poradniki medyczne, poradniki dla mam i genialną książkę stworzoną przez mamy wegetarianki. Dlaczego genialną? Ponieważ opisują znacznie więcej warzyw, owoców i kasz niż inni. Jeżeli ne ujęłam czegoś w rozpisce to oznacza, ze włącza to po 12 miesiącach.

zyciemamuski.pl

Od tego w jaki sposób urozmaicamy posiłki naszym maluchom zależy ich przyszłość. Smaki poznane teraz, kiedy testujemy pojedynczo kolejne warzywa i owoce, zostaną z dziećmi na całe życie. Wychowanie do jedzenia, proponowanie odkrywania smaków, to bardzo ważne i istotne zadanie. Dzieci nie maja sprecyzowanej kwestii „nie lubię”. Uczą się kolejnych smaków  a dopiero później okazują swoje preferencje. Warto poświecić czas i przyjrzeć się jakie owoce i warzywa wprowadzić do menu maluszka.

 

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

1 Trackback / Pingback

  1. Wychowanie małych dzieci do…. jedzenia. Czyli o mózgu w brzuchu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.