10 rzeczy o moim domu!

  1. W naszym domu nie ma nigdy bałaganu, czasem twórczy chaos, czasem porządek pełen segregacji a innym razem dżungla pełna skarbów. Bo nasz dom ciągle się zmienia. Tu nie ma ciszy, tu gra muzyka, dzieci gadają, śpiewają a telewizor większość czasu milczy!
  2. Ja decyduję w porozumieniu z moją zamieszkałą tu rodziną co i jak ma wyglądać.
  3. To nie muzeum, rzeczy zmieniają miejsca, czasem nawet giną w bliżej nie wyjaśnionych okolicznościach by potem nagle odnaleźć się pod łóżkiem mojego syna.
  4. N ścianach nie wiszą reprodukcje dzieł sztuki, pejzaże i inne widoki ale nasze zdjęcia, bo właśnie te wspomnienia chcę widzieć codziennie!
  5. W naszym domu jest czysto ale nie sterylnie. To nie szpital, to dom!
  6. W naszym domu jest miejsce na przygody z farbą, plasteliną, piaskiem, mazakami i wszystkim co robi bałagan a co można posprzątać!
  7. W naszym domu jest dużo książek od bajek, przez przyrodnicze na edukacji, filozofii i kuchni skończywszy. Każdy ma do nich dostęp pod warunkiem, że nie próbuje ich pożreć ( encyklopedia Historii wciąż nosi ślady zębów młodszego syna)
  8. Tutaj gotujemy i jemy razem, dzieci pomagają lepić pierogi, ugniatać ciasto i mają prawo do deseru. Zdrowego, niezdrowego ale zawsze smacznego. Podobnie nasi goście, którzy nigdy nie wychodzą głodni.
  9. Każdy stara się dbać o swoją przestrzeń- bo mamy zarówno miejsca wspólne jak i własne, prywatne kąciki tylko dla siebie. W końcu i tak wszyscy siedzimy w najmniejszym pokoju ściśnieni bo lubimy być razem.
  10. To jest mój dom, moich dzieci i mojego męża. Nie mojej mamy, nie teściowej, nie bratowej i nie znajomej, nie przyjaciela ani wroga. Ale Mój! I Wara od tego!
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.