Tajemniczy czynnik dający matkom funkcjonować bez snu!

Kiedyś myślałam, że jestem potwornie zmęczona po pracy, podróży nocnej itp. Kiedy ma się dzieci nagle to się zmienia. Możesz być chora, nie spać tydzień albo i dwa, padać zwyczajnie na pysk a i tak zrobisz przynajmniej milion rzeczy w ciągu dnia! A nawet bawić się z dzieckiem w „ganianego”, przez cała drogę z parku do domu (nie mam pojęcia ile to kilometrów, ale boli, moją kondycję boli)

Tak już mają MAMY! Zwłaszcza, gdy więcej jest dzieci w domu. Zastanawiam się czasami, czy naukowcy nie powinni przebadać zdolności matek do pracy w ekstremalnych warunkach. Może odkryli by jakiś niezwykły, nieznany do tej pory hormon, składnik, enzym we krwi odpowiedzialny z ten nadnaturalny heroizm.

Zmęczenie wchodzi w pewien stan permanentny.  Oznacza to, że pomimo nieprzespanej nocy nigdy nie jesteś na tyle zmęczona i wykończona, żeby:

  • nie pobawić się ze swoim dzieckiem
  • nie wstać i nie zrobić mu pić
  • nie podać mu tego, co akurat potrzebuje
  • nie układać klocków
  • nie przygotować śniadania, obiadu, kolacji, podwieczorku, przekąski\
  • nie wysłuchać kolejnej opowieści jak Krzysiu, Wojtek, Klara dzisiaj w przedszkolu…
  • Nie przeczytać kolejnej części Chimy, Ningago, czy jakiejkolwiek innej książki, pisma, tekstu…

I nie chodzi tylko o to, że kochasz to małe stworzenie, patrzące na Ciebie wielkimi oczami, jak kot ze Shreka. Jeśli tego nie zrobisz załącza się tryb, taki jak w telefonie komórkowym przy budziku. Przypominajka. Tylko, że ta przypominajka działa z dodatkową funkcją jęczenia! „Mamooooooooo….” z powtarzaniem tego samego zdania przez … hmmm forever. Nawet na drugi dzień. Dlatego, jeśli obiecasz, że coś zrobisz (przeczytasz, pobawisz się itp) to lepiej dotrzymaj słowa.  Tryb jęczenia może wykończyć.

Matka, chociaż ledwie na nogach się trzyma, jest dzielna, nie poddaje się. Bo wie, że może być coś o wiele gorszego! 😛 ten czynnik trzyma ją pomimo potwornego zmęczenia na nogach! I nadzieja, że dzisiaj w nocy się wyśpię:)

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.