Pralki i inne magiczne urządzenia!

Czy któraś z mam (tatusiów także) wyobraża sobie życie bez pralki? Ja nie! Zwłaszcza, kiedy mam w domu dwóch małych rozrabiaków a rzeczy naprawdę szybko się brudzą. Nie wiem czy aktualnie przy inteligentnych proszkach, różnych programach pralek, kapsułkach i odplamiaczach istnieje jeszcze zakaz brudzenia!
Co to jest? Nie pamiętacie?
Miałam koleżanki, które wychodząc na podwórko mówiły, nie mogę biegać, skakać itp bo nie mogę się brudzić. Albo mama powiedziała, że nie mogę się pobrudzić. Trochę im współczuliśmy a z drugiej strony parzyliśmy z podziwem, bo ile można wytrzymać siedząc na ławce i się nie brudząc? Moja mama pozwalała nam się brudzić! Mieliśmy wyjątkowo szczęśliwe dzieciństwo.
Kiedy zobaczyłam, że mój syn już trzeci raz w ciągu dnia wybrudził spodnie, ale to w takim stopniu, że musiałam dwie pary wyrzucić (przy okazji, zna ktoś sposób na odplamianie farby olejnej?) i powiedziałam, że nie wolno mu się brudzić… nagle do mnie dotarło. Kurcze, przecież to dziecko, masz w domu, do jasnej ciasnej, pralkę!
A pralka fascynuje moich chłopców od zawsze. czy można wyprać resoraka? Lego? Zeszyt? Brata? Na szczęście tego ostatniego nie udało się starszemu wypróbować.
A numer z samodzielnym włączaniem pralki? Dziecko zawsze znajdzie jakiś sposób, żeby urządzenie elektroniczne miało błąd, o którym żaden serwis nie słyszał. szczęście, że mam teraz blokadę elektroniczną. Czyli tak zwana kontrola rodzicielska. Ale moje skrzaty i tak potrafią coś przekombinować. odkąd młodszy zaczął odkrywać świat pralka zajmuje go niezmiernie.

Buczy, kręci, coś się wkłada, coś wyciąga, tu wlewa, tam wsypuje. Idealna zabawka. Tylko robić pranie. szkoda, ze ta fascynacja facetów pralką mija, kiedy stają się dorośli.

Pomocnik mamusi: Ja Ci zaraz tu taki program włączę, którego nawet nie przewidzieli w instrukcji, ani w warsztacie, ani nawet nie wiedział ten, co pralkę budował.

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.