Potworaki liczaki- uczymy się liczyć

Nauka liczenia trwa. Doszły nam liczby dwucyfrowe. Potworaki Liczaki nam w tym pomagają.Powstały u nas pewnego bardzo ciemnego popołudnia na hasło: „Mamo, daj mi jakieś fajne zadanie”. Młodszy syn czołgał się po podłodze obmacując wszystkie meble, a my, ze starszym, przy stole stworzyliśmy stadko Potworaków Liczaków. Doszliśmy do 16 (od 10) ale jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności część zaginęła w akcji, zanim zdecydowałam się opisać ich przyjście na świat!

Co to takiego?

Potworaki Liczaki to fajne stwory, zabawa manualna, plastyczna oraz nauka liczenia. Pewnie myślicie sobie, ze za dużo czasu pochłonie i pewnie jest nudne. A gdzie tam. Potworaki łatwo wykonać, to dobry sposób zwłaszcza na deszczowe i zimne popołudnie.

Co potrzeba do wykonania Liczaka?
  • kolorowy papier
  • kawałek kolorowej wełny, nitki, sznurka
  • naklejane oczy lub flamaster
  • rolki od papieru toaletowego
  • klej
  • nożyczki
Wykonanie Liczaka:

Obklejamy całą kolorową kartkę A4 dookoła rolki. Jest dłuższa, dzięki temu powstaną włosy Liczaka. Nitkę owijamy dookoła górnej części  Liczaka, gdzie kończy się rolka. Dzięki temu, wiemy, dokąd można nacinać fryzurę stworka.Papier wystający nad rolkę tniemy w podłużne paski (Pamiętaj, że to dziecko ma robić Liczaka a nie Ty, nawet kiedy te włoski nie będą idealnie równe, to duma, czego sam dokonał da mu motywację do dalszej pracy).  W dolnej części wycinamy półkole i naklejamy języczek. Domalowujemy lub doklejamy oczka oraz wypisujemy cyfrę!

Jak działają Potworaki Liczaki?

Ugniatamy kulki w kolorze, jakiej jest Liczak. Każdy Liczak może zjeść tyle kulek, ile wskazuje cyfra napisana na nim! To doskonała nauka liczenia! Możecie wykonać ich więcej:)

Czego dziecko uczy się wykonując Liczaki?
  1. Trenuje zdolności manualne: wycinanie, trzymanie nożyczek, wycinanie wzdłuż linii, naklejanie sznurka, rolowanie papieru, naklejanie, zwijanie
  2. Rozwija zdolności poznawcze
  3. Uczy się liczyć, oswaja się z wyglądem liczby i ją zapamiętuje
  4. Zajmuje się czymś kreatywnym, sam może ozdobić Liczaka i zdecydować jak ona ma wyglądać!

Liczaki to naprawdę ciekawe i kreatywne zajęcie dla przedszkolaków! Chociaż myślę, że niektóre starszaki też świetnie bawiłyby się przy nauce liczenia z takimi Potworakami Liczakami! To od rodzica zależy jakimi cyferkami nazwie Potworaki! Mozecie zacząć od 1, możecie od 10. Za każdym razem będzie to świetna zabawa!

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.