Kurczaki Luzaki – świetna książka z wyprzedaży

SONY DSC

Chciałabym się pochwalić, że to ja zdobyłam tę książkę, wyszukałam ją wśród setek innych i dzisiaj czytamy ją już po raz dziesiąty od nowa. Ale niestety, ten zaszczyt przypada mojej mamie.  Babci szalonej, acz romantycznej, nie rozważnej, która wnukowi tę książkę jakiś czas temu wynalazła, a która jego całkowity zachwyt zdobyła od pierwszego wejrzenia. Właściwie to mamy dwie z tej serii.

Mogę za to pochwalić się, że to ja ja dzielnie czytam od nowa i od nowa mojemu czterolatkowi, który historie Kurczaków Luzaków (napisali to: Christian Jolibois oraz Christian Heinrich) bardzo polubił. Chciałam zdobyć nawet kilka innych części, ale jak na złość w księgarniach brak a na stronach internetowych okazuje się, że taka książka jest- po kliknięciu aktualnie brak na magazynie. Jeśli gdzieś zauważycie dostępność dajcie koniecznie znać, ciekawa jestem innych części przygód.

Książka jest naprawdę świetna. Pełna humoru, kolorowych ilustracji ale i sporej ilości tekstu, dlatego dla niektórych czterolatków może wydać się troszeczkę za trudna. Czasami przypomina komiks a czasami ilustrowaną opowieść. Fabuła zmienia się szybko a każda część jest wielką przygodą pełną niespodzianek.

Oczywiście bohaterami są kurczaki: Carmen i Carmelito to wyróżniające się, spośród wszystkich postaci, wesołe rodzeństwo. Ciągle coś nowego im się przydarza. Zaskakujące są przypadkowe wtrącenia oraz zakończenia, odnoszące się do znanych historii czy wydarzeń, które przeszły do legend (jak złota peruka króla Francji albo labirynt Minotaura). Ale spokojnie, nawet nie zauważycie, kiedy przebiegniecie pomiędzy tymi sławnymi miejscami.

O czytaniu dzieciom pisałam wielokrotnie. Książki i umiejętność czytania to jedna z najcenniejszych rzeczy jakie posiadamy. Dlatego warto w nie inwestować, zwłaszcza jeśli ich cena nie jest wygórowana.

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.