Dywan literkowy- druga odsłona czyli zabawy edukacyjne

SONY DSC

Nasza zabawa z czytaniem troszkę rozwleka się w czasie ale z drugiej strony, ma to być przygoda a nie zmuszanie. Nic na silę. Po drodze ferie, spacery i basen. Czytamy codziennie na dobranoc, ale takiej nauki jako takiej nie było. Dywanik literkowy cieszy się dużym zainteresowaniem u mojego starszego Żuczka, przede wszystkim dlatego, że można wiele zrobić manualnie. Dywan papierowy ( nasz kupiliśmy w Ikei, wychodzi najtaniej) jest długi na cały pokój a to dodatkowa frajda. Kartka papieru i siedzenie przy stole nie sprawdza się kompletnie u mojego syna.

SONY DSC

 

Tym razem poszliśmy w innym kierunku, czyli motyw piratów i wysp na morzu. Podpasowaliśmy pod tematykę, która mojemu dziecku aktualnie najbardziej odpowiada. Ale przecież można zupełnie inaczej to zrobić. Najważniejsze, żeby zachować podstawowe zasady:

  1. Mieć duży zapas liter pisanych i drukowanych w różnych kolorach
  2.  Rozłożyć duży papierowy dywan
  3. Załatwić dobry klej łatwy do użycia ( najlepiej w sztyfcie)
  4. Przygotować punkty- wyspy, na której zamieszkają dane literki.

Jesteśmy na etapie samogłosek, dlatego u nas one są najważniejsze i to do nich należały poszczególne wyspy. Zabawa naprawdę poszła nam sprawnie, lepiej niż się spodziewałam. Synek biegał z literkami dookoła pokoju. Potrzebował pomocy z klejem ale ogólnie całość wyszła świetnie.

 

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.