Sposoby na udany wieczór z dzieckiem czyli Wielka Księga Labiryntów

SONY DSC

Trafiła do nas kolejna ciekawa książka. Piękna, bardzo duża i kolorowa czyli wszystko co najbardziej podoba się mojemu czteroletniemu synkowi.

Znajoma wysłała mi sms jakiś czas temu, ze warto zajrzeć do pobliskiego marketu. Pojawiły się nowe książeczki dla dzieci! I tak trafił do nas labirynt:) Wydawnictwo Olesiejuk ma naprawdę ciekawe propozycje.  Często sprawdzam co tam nowego mają, bo ich książki są wyjątkowo ładnie wydane. te labirynty trafiły nam się akurat na okres, kiedy siedzimy w domu nie tylko wieczorami. Główną przyczyną jest przede wszystkim seria różnych infekcji przynoszona z przedszkola. A przecież bajki w telewizji to nie jest najlepsze rozwiązanie. Zresztą nawet małemu się już nudzą.  A czasami warto trochę pogłówkować. Nie wszystkie to klasyczne labirynty. Większość oprócz znalezienia drogi do celu posiada jakieś zadanie. np. przechodzenie tylko przez czerwone bramy czy uzbieranie listy zakupów, podanej powyżej. Dlatego, pomoc mamy przyda się jak najbardziej, jeżeli dziecko nie umie jeszcze czytać.

SONY DSC

Każdy labirynt jest osobną przygodą, a to trzeba przejść przez plażę, a to przez dżunglę lub przejechać na łyżwach zamarznięty staw.  Mnie najbardziej chyba podobała się pustynia ze skorpionami pastwisko, gdzie trzeba było omijać łąki i otwarte furtki. natomiast synkowi najbardziej podobały się samoloty i straszydła. Nie udało nam się przejść jeszcze wszystkiego, książka naprawdę ma dużo zadań i pięknych, kolorowych labiryntów. Niektóre są za trudne dla 4 latka, ale jest ich mniejsza ilość. W sumie codziennie niemal robimy po kilka (kiedy małemu się przypomni lub bardzo nudzi) i jeszcze nie skończyliśmy, wiec nie jest to książeczka w stylu: „mamo, już wszystko zrobiłem i skończyły się naklejki”.

Szkoda, ze młodszego nie mogę zająć w ten sposób zając na chwilę. Przebiło mu się już sześć ząbków, przedwczoraj skończył sześć miesięcy a ja marzę o śnie! Śmieszne może, ale nawet nie chce mi się iść na zakupy, tylko łóżko, lulu i spać.

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.