Wypadające włosy po ciąży? Sprawdzone sposoby i suplementy przeciw wypadaniu włosów!

Na początku ciąży, kiedy przychodzi okres wymiotowania, zgagi, mdłości pojawiają się czasami problemy z cerą i z włosami. U mnie także tak było. Ma to związek ze zmianami hormonalnymi, które w organizmie kobiety się pojawiają. Zaraz potem, koło 4 miesiąca wiele się zmienia. Przede wszystkim rosną nam lepiej włosy a jeśli do tej pory cera była w kiepskim stanie teraz wygląda o o wiele lepiej!

Cudowne hormony ale nie tylko!

Ma to związek nie tylko z hormonami, ale także z naszą dietą. Jemy zdrowiej, więcej warzyw i owoców oraz często zmieniamy styl życia na wolniejszy. Do tego okazuje się, że większość kobiet (ze mną włącznie) zmienia gamę kosmetyków na łagodniejsze, bardziej naturalne. To wszystko wpływa na wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu!

Suplementy dla kobiet w ciąży

Najczęściej suplementy dla kobiet w ciąży zawierają tran rybi, kwasy omega 3 i 6 oraz inne oleje. To podstawowe składniki wpływające na pomoc w poroście włosów. Kiedy koło 9 miesiąca byłam przeszczęśliwa, że mam tak długie włosy, jak nigdy, nawet nie przypuszczałam, że spotka mnie takie rozczarowanie za kilka miesięcy. Wtedy to, przy pierwszym synku, przetestowałam na sobie całe mnóstwo informacji, sposobów i pomysłów rożnych włosomaniaczek. Moja ukochana strona to porady Anwen. Możecie kupić także jej książkę. U niej pojawił się po porodzie ten sam problem. Zmiana hormolna i wypadanie włosów, które następuje po porodzie.

Po porodzie, czyli kiedy?

Około 3, 4 miesiąca następuje poważna zmiana hormonalna.  Fryzjerka ostatnio śmiała się, że potrafi po kondycji włosów rozpoznać ile kobieta jest po porodzie. Cóż, najgorszy jest ten moment po czwartym miesiącu. Włosy wypadały mi garściami. Przy pierwszym synku panikowałam, ale teraz byłam już przygotowana. I udało się wypadanie zatrzymać i jak na razie kondycja włosów się poprawia. Na razie musiałam jednak odstawić nawet szampon koloryzujący. Farb nie polecam. Można odczekać te kilka miesięcy, jeśli mamy tak słabe włosy jak moje. Oto sposoby, które u mnie się sprawdziły:

Dieta i suplementy:

  • Dieta wciąż bogata w owoce i warzywa ( przy pierwszym maluszku miałam ścisłą dietę antykolkową- bezsensowne męczarnie)
  • Piję łyżkę tranu albo tabletka suplementu dla kobiet w ciąży i karmiących
  • Robię koktajle z zieloną pietruszką (natką)
  • 3 łyżki siemienia lnianego ( zalane na noc wrzątkiem)
  • witamina B complex

Pielęgnacja:

  • Szampony delikatne, bez parabenów i SLS. Czasem sięgam po te z silikonami ale strasznie przesuszają włosy.
  • Koniecznie muszę używać serum lub jedwabiu, żeby rozczesać włosy.
  • Odżywka w sprayu lub kremie bez spłukiwania ( puszą się niemiłosiernie, są przesuszone i porowate)
  • Olejowanie włosów, chociaż raz na tydzień.

Dzięki temu jak na razie udaje mi się uniknąć tragedii, ale moje włosy i tak są wyjątkowo problematyczne. Karmię piersią więc nie mogę brać większości suplementów i pić herbaty z pokrzywy czy skrzypu. Wypłukują one magnez i potas a ja mam niedobory po porodzie i muszę łykać dodatkowo. Wciąż szukam nowych metod i mam nadzieję, że tym razem nie będę musiała wyrównywać i skracać włosów.

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

1 Trackback / Pingback

  1. Naturalne olejki kosmetyczne zamiast kremu i balsamu! – Życie Mamuśki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.