Uwaga na lek Mucofluid ! Niebezpiecznie przepisywany małym dzieciom!

Kiedy przyszła do nas pierwsza infekcja, przyniesiona z przedszkola przez starszego syna, maluszek dostał infekcję i miał potworny katar. Pani doktor przepisała nam Mucofluid. Po przeczytaniu ulotki, lekko mnie zmroziło. Moje maleństwo, zaledwie kilkomiesięczne miało dostawać lek, który w opisie ulotki ma napisane że:

  • nie można stosować u dzieci poniżej 2 lat
  • Nie powinno się stosować u dzieci i młodzieżywp_20161107_18_34_01_pro

Lek trafił do śmieci- spray za 30 zł.  Przy dzisiejszej wizycie spowodowanej sprawdzeniem i kolejnym katarkiem, okazało się, że pani doktor przepisała znowu ten sam lek. Poruszyłam kwestie ulotki i okazało się, że lekarz był w szoku. W jej informacjach medycznych napisano, że lek można stosować u dzieci od czwartego tygodnia. Poprosiła, żebym nie kupowała leku, a ona skontaktuje się ze znajomymi farmaceutami i sprawdzi te sprawę. Była na tyle uprzejma, że zadzwoniła do mnie dzisiaj wieczorem i zabroniła wykupować ten lek i absolutnie nie podawać tego dziecku. Podała mi zupełnie nowe informacje. Powiedziała mi, że lek był przebadany jedynie na szczurach i myszach laboratoryjnych i nie wiadomo jak zareaguje na niego człowiek, a co dopiero małe dziecko. Mucofluid był przepisywany, ponieważ lekarze zostali wprowadzeni w błąd. Pani doktor naprawdę sprawdziła sprawę i prosiła, aby powiadomić rodziców, którzy nieświadomie stosują ten lek. Nasza lekarz powiedziała, że prawie każdy pediatra nieświadomie mógł go przepisać dziecku, dlatego jeżeli ktoś stosuje ten lek, powinien go zwyczajnie odstawić i wywalić. Skontaktować się ze swoim lekarzem i ustalić inne leczenie!

http://www.urpl.gov.pl/pl/komunikat-do-fachowych-pracownik%C3%B3w-ochrony-zdrowia-dotycz%C4%85cy-zmiany-w-stosowaniu-produktu

 

 

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.