Puzzle kolorowanka Gigant ENPAP- czyli nasza opinia

SONY DSC

Już dawno straciłam cierpliwość na kolorowanie Gigantycznych kolorowanek kredkami. Może dziewczynki chętniej się tym zajmują, ale chłopcy dużo szybciej się nudzą. Chyba, że kredki zastąpimy farbami. Mamy kilka kolorowanek gigantów, ale ta zrobiła na nas ostatnio duże wrażenie. Przyniosła ją w prezencie ciocia Basia i tak zaczęliśmy nasze dzieło w pewien zimny i deszczowy wieczór.

SONY DSC
SONY DSC

SONY DSC

Puzzle składając się z dwóch wariantów. Na szczęście kontury są czarne lub niebieskie wiec nie pomylimy się, który wariant wybraliśmy. Po jednej stronie dinozaury a po drugiej zwierzęta i świat pod wodą. Wybraliśmy na malowanie ten ze zwierzętami. Ułożenie jest banalnie proste, zwłaszcza, ze lubimy puzzle. Przygotowaliśmy farby i zaczęliśmy malowanie. Jeśli myślicie, że wszystko przebiegało idealnie- to się mylicie! Mój synek ( co udało mi się wcześniej przewidzieć) pomieszał kolory, zachlapał część rysunku, podeptał kawałek roznosząc farbę po podłodze. Byłam na to przygotowana. mokre chusteczki, ręcznik papierowy, spray do podłóg i stare ubrania. Ale na drugi dzień, pod koniec malowania synek chciał przeskoczyć czy przebiec nad układanka i uderzył stopą w kubek z wodą, który rzecz jasna wylał się centralnie na całą, niemal ukończoną pracę ( na to nie byłam przygotowana) zalewając także swoje spodnie. Co ciekawe, układanka jest dosyć gruba i wchłonęła większość wody ( parkiet mamy olejowany!!! całe szczęście, po nie podłożyłam żadnej folii pod pracę! Następnym razem to zrobię. Farby nie przemakają przez puzzle na drugą stronę więc nie potrzebowałam podkładu.

wp_20161021_17_49_48_pro

Układankę jak najbardziej polecam! Naprawdę ładnie wykonana, tekturowe, dosyć sztywne elementy, bardzo duże puzzle, wyraźne linie kształtów. Możliwość malowania obu stron i hehehe dobra chłonność materiału jeżeli chodzi o wodę, czego pewnie producent nie przewidział. Zresztą takie rzeczy powinni dawać do testowania moim dzieciom, zawsze znajdą coś, czego producent nie przewidział!

Kreatywna, ciekawa i wesoła zabawa dla dziecka od trzech lat w górę.  Szkoda, że nam się zalała.

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.