O umiejętności dopasowywania i poczuciu symetrii

SONY DSC

SONY DSC
Ani nie było tu żadnej instrukcji ani żadnego szablonu. O genialnym poczuciu symetrii nie napisano żadnych wielkich artykułów, ale muszę pokazać jakie to fajne u mojego czteroletniego synka. Naklejki biżuteryjne, jeżeli ktoś by nie wiedział, przedstawiają jaszczurkę podwodną. Dlaczego? A dlaczego nie!? Piękna, prawda?

wp_20161114_16_01_06_pro

Dzieci mają naprawdę wiele ukrytych talentów, całe pokłady niesamowitych możliwości, które tylko czekają, żeby się ujawnić. Wystarczy pozwolić im na to. To jedno z głównych założeń Montessori, pozwolić dzieciom na rozwijanie talentów i możliwości poprzez dostarczenie im ciekawych i różnorodnych bodźców! Nie trzeba wiele. Te naklejki leżały gdzieś między kartkami mojego notesu. Wstyd powiedzieć, ale mają kilka lat! Zupełnie o nich zapomniałam a tymczasem w moim dziecku wzbudziły niebywały zachwyt. Sam zażyczył sobie czarną kartkę. Początkowo mnie to zirytowało. Po co czarna, równie dobrze może być zielona czy czerwona! Nie mogłam akurat znaleźć odpowiedniej. Ale w głowie mojego syna była wyraźna wizja tego, jak cała praca ma wyglądać. Dlatego uszczęśliwiła go dopiero czarna, brystolowa kartka.

„(…) każde dziecko potrzebuje specjalizacji, umiejętności lub zdolności, przez która będzie mogło zapracować na szacunek do samego siebie” Nancy van Pelt.

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.