Łatwa domowa Pizza, dobry przepis na gotowanie z dzieckiem.

SONY DSC

Pizza wcale nie musi być niezdrową przekąską! To od nas zależy przecież co na naszej domowej pizzy się znajdzie. Poza tym najważniejsze, żeby zaangażować dziecko do pracy- zabawy. Można wcześniej przygotować składniki. I tak, tutaj uprzedzę:

Tak, będzie bałagan!

Tak, będzie wszystko pomieszane!

Tak, dziecko ubrudzi się przy tym!

Tak, pewnie dużo rzeczy spadnie na podłogę!

Jeżeli nic z tego się nie wydarzy, to Twoje dziecko to anioł (albo robot), w naszym przypadku najczęściej występują wszystkie powyższe sytuacje.

Oto przepis na ciasto: 12 gram suszonych drożdży, 1 szklanka mleka, 2 szklanki mąki białej pszennej, 1 szklanka mąki razowej (można zmienić proporcję), 5 łyżek oliwy z oliwek. Mieszamy, ugniatamy. ja zostawiam na dwie godziny, żeby ładnie wyrosło. Rozwałkowujemy i nakładamy sos. Następnie ser i wybrane składniki. Ja dużą część mrożę, żeby później w awaryjnej sytuacji mieć zdrową i smaczną przekąskę na ciepło!

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.