Najbezpieczniejsze spodnie dla niemowląt! Jakie wybrać?

Okazuje się, ze teraz najmodniejsze to takie, które przypominają stroje dorosłych. Mamy w swojej szafie kilka takich dżinsów, ale o tym innym razem. Teraz o spodenkach, które przywędrowały do nas w prezencie od mojej mamy. Nasz żuk już taką kruszyną nie jest i śmiało sięgam po rozmiar 74, ale mieliśmy kilka takich śpiocho- spodni i spodni, kiedy był mniejszy!

wp_20161018_10_06_05_pro

Po pierwsze wykonane są z miękkiego materiału, bezpiecznego dla dziecka. Nie obyło się prania i prasowania. U nas w rodzinie wszyscy mają nadwrażliwą skórę wiec nie ma co ryzykować. Mój kręci się, kopie, wierci, czołga, turla i parę jeszcze innych figur artystycznych wykonuje, których tutaj nazwy nie potrafię przywołać. Dlatego ważne jest, żeby miał swobodę ruchu!

wp_20161018_10_06_20_pro

 

Ale co najlepsze to Dziury! Tak moi drodzy! Dziury, czyli elementy gdzie moje kochane, ruchliwe maleństwo ma wystawać: pas oraz nogawki. Posiadają szeroki, nieuciskowy pasek.  Czy ma ktoś kruszynę, która cierpi z powodu kolek? Uciskowe w jednym miejscu spodenki, rajstopki czy leginsy mogą powodować zaostrzenie tego stanu! najgorzej sprawa się ma ze spodenkami z tzw. wszytą cienką gumką! Poza tym wszelkie uciskania na brzuszek i pępuszek maleństwa mogą się źle skończyć- nie mówię tu o dyskomforcie w noszeniu niewygodnych ubranek.

wp_20161018_10_05_24_pro

wp_20161018_10_05_43_pro

Szeroki pas na brzuch zapewnia wygodę i nie uciska. Dlatego staram się wybierać- o ile mogę- takie właśnie spodenki na co dzień.  Kolejne element to nogawki z długim wykończeniem. Super. Oprócz tego, ze można je podwinąć kiedy spodenki są jeszcze za duże przylegają bardziej do nóżki. Głupie? Mamy jesień, a wszystkie spodenki oprócz tych z wszytą stópką odstają od nóżki dziecka. Zakładasz spodenki, nawet polarowe i dupa, i tak ma zmarznięte nóżki. Przykrycie kocykiem może sprawdza się u dzieci idealnych ale moje, jeśli nie śpi ( a teraz tez musi spać w śpiworku) z całą energią którą posiada i radością niezmierną wszystko rozkopuje przy okazji próbując zjeść. Dlatego ciepełko w nóżki tym bardziej się liczy! Co do stópek w innych spodenkach  to nie trzymają się nóżki i wiszą jak worki, przez co mały się naprawdę wścieka. Tutaj miękkie skarpety i mały wierzga. Trudno było zrobić zdjęcia, ciągle macha swoimi odnóżami we wszystkie strony.

Spodenki takie można kupić również w tekstylnym markecie. Fajne i wygodne. Tylko cieńsze i mniej kolorowe. Jeszcze jedna zaleta akurat tych z prezentowanych : spodenki są bajecznie kolorowe. Strasznie nuży mnie przewidywalność w sklepach z modą dziecięcą. Dział chłopiec: niebieskie, szare, granatowe i czasem zielone. Paski kontrastowe- każda mama wie, dziecko reaguje na początku na kontrasty. Stąd tez mój żuk tak stara się złapać nóżki. fajna sprawa. Przyznać trzeba są naprawdę ładne. Podobno darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby, ale musiałam sprawdzić ile kosztują. I o proszę, miłe zaskoczenie. Kosztują tylko 5 zł więcej niż te w markecie. Chociaż wkurzyłam się, że produkt o nazwie spodnie niemowlęce nie istnieje w dziele spodnie ale dresy i leginsy- no Hej! Trochę rozumu!

Pozdrawiam ciepło cały czas powstrzymując mojego najmłodszego żuka przed kopaniem w laptopa a u starszego komentując : „tak, może być takie działo”, „o fajny ten laser”- bo przecież budowa nie ruszy dalej bez konsultacji z wszystkowiedzącą matką!

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.