Świdnica, place You have to visit. Warto zobaczyć i zwiedzić, razem z dziećmi:)

Po raz kolejny udało nam się odwiedzić Świdnicę i przy okazji moich rodziców. A naprawdę warto! Mam wrażenie, że wszystkie atrakcje z dużych miast ściśnięto na niewielkim obszarze centrum. Oczywiście musieliśmy wybrać się na lody smerfowe jak każdego roku- tylko zimą wybieramy coś innego z karty- w Amaretto. Odwiedziliśmy także wielokrotnie Stary Rynek, place zabaw, basen w Świebodzicach (tutaj straszy szkrab wyruszył z dziadkami) i pochlapaliśmy się wodą z każdej fontanny wrzucając pieniądze do ostatniej. Tym razem starszy skrzat już poznał legendę Świdnicy o dzielnym dziku, który pokonał złego Gryfa. Stąd tez herb miasta.

wp_20160816_17_47_27_pro

Cudny Rynek
Cudny Rynek

wp_20160815_16_39_12_pro

 
Nie omieszkaliśmy zrobić zakupów i wykorzystać faktu, ze wakacje rządzą się innymi prawami. Stąd też (marnowanie moim zdaniem pieniędzy) przejażdżki na ciuchciach i samolotach. Skrzat za to uszczęśliwiony a młodszy jakby mógł, to wskoczył by razem z nim na mrugający, podnoszący się samolocik. 
 
Co dzieci mogą robić na Rynku? Oprócz wcinania lodów, wybrania się na obiadek do miłej restauracji (warto zjeść coś domowego w restauracyjnym ogródku, można swobodnie wjechać wózkiem) czy robienia zakupów można zwyczajnie spacerować i zaliczać życzenia przy fontannach. Rzecz jasna jest jeszcze wieża Ratuszowa, ale w te wakacje mamusia nie wzięła chusty, została w domu przez co nie wspinaliśmy się po schodach. Starszy brat był już tam kilka razy, wrażenia z części zegarowej niezapominane. Nie trzeba wychodzić na otwartą część widokową na samej górze. Po drodze, na każdym piętrze znajdują się ciekawe wystawy. Jak do tej pory wstęp całkowicie za darmo.
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.