Gdzie w Poznaniu wybrać sie z dzieckiem? Nowee ZOO w Poznaniu czeka:)

Pewnie już o tym pisałam nie raz, ale jest trochę takich miejsc, gdzie naprawdę warto wybrać się z dzieckiem. Nowe Zoo w Poznaniu łączy obie te kwestie, po pierwsze z wózkiem można spacerować po dużym terenie ( nawet podjechać kolejką- wózki też zabierają, chociaż my osobiście wybieramy piesza drogę) a starsze dzieci mogą się wybiegać.
 
Ceny w tygodniu różnią się od tych weekendowych. W tygodniu normalny to 15 zł a ulgowy to 8 zł. Weekend dla dorosłych to 20zł a dla dzieci 10. Jeżeli macie większa rodzinkę można kupić rodzinny za 50 zł ( 2 dorosłych oraz do czwórki dzieci, jeśli posiadacie kartę dużej rodziny, liczba dzieci nieograniczona:) ). Ale istnieje tez inna możliwość. Planujecie jeszcze odwiedzić Nowe Zoo? Bilet do końca 2016 roku kosztuje 70 zł dla naszej rodzinki. Tyle, że bilet rodzinny nie obowiązuje w weekendy. Nam bilet zwrócił się po dwóch wyjściach (z nadwyżką). Poza tym bilet można pożyczać w rodzinie i znajomym, nie jest imienny i można go śmiało eksploatować. 
 
Co warto zobaczyć w Zoo? Oczywiście różne zwierzęta:) Nasz brzdąc od przekroczenia wejścia ciągnie nas z hasłem ” do słoni”. Lubimy także odwiedzać surykatki, nietoperze, foczki i wciąż polujemy na tygrysa. jeszcze ani razu nie udało nam się go całego zobaczyć (widziałam przy innych odwiedzinach w zeszłym roku). Rzecz jasna żyrafy, nosorożec i małpy równie ciekawe. Ale co wyjście inne zwierzę przykuwa uwagę i staje się tym- wyjątkowym.

 

 

-Mamo, czy foki jedzą dzieci?
– Nie, jedzą ryby.- Kawałek dalej.
– Czy żyrafy jedzą dzieci?- przy wybiegu dla żyraf.
– Nie synku, jedzą rośliny!- Pytanie powtarza się przy wielu wybiegach aż tu….
– Czy Niedźwiedź je dzieci?
– Chyba nie.
– A widzisz, nie wiesz wszystkiego o zwierzętach- Zafrasowana matka doszła do wniosku, że musi się szybciej edukować, bo niedźwiedzie mogą pożreć dzieci, zwłaszcza te marudne.

dscn0713 dscn0708 dscn0710 wp_20160720_16_04_30_pro

 
Obowiązkowe miejsce to Motylarnia! Tu można spełnić swoje marzenie o wielkim, pięknym jak dłoń motylu, który siada nam na dłoni! Niemożliwe? Spróbujcie! Nie jest to dodatkowo płatne, naprawdę warto! 
 
Wszędzie, latem znajdują się punkty z jedzeniem. W razie zapotrzebowania na wodę czy napoje warto. niestety nie polecam kupowania lodów. 
 
My już mamy zaplanowaną kolejną wycieczkę do Zoo, członkowie rodziny korzystają razem z naszymi pociechami z Biletu rocznego a my z przyjemnością spędzamy z nimi czas. 
 
Oczywiście miejscem obowiązkowym są dwa punkty: plac zabaw oraz mini Zoo:) Naprawdę można tam spędzić cały błogi dzień! Nowe Zoo w Poznaniu naprawdę się opłaca zarówno finansowo jak i pod względem dostępnych atrakcji!

 

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.