Small balcony ideas – sundew, strawberries, tomatos

Nasz balkon także w tym roku pełen jest roślin. Tym razem dołączyły do nas egzotyczne egzemplarze: marakuja, avocado, liczi i kilka innych. Ale nie brakuje także pelargonii, goździków, róży, fuksji, stokrotek afrykańskich oraz tradycyjnie pomidorów i truskawek, które są stosunkowo łatwe w uprawie przy domu. Nowością w naszym buszu po polsku jest rosiczka- sundew i muchołówka. Na początku byłam do niech nastawiona sceptycznie, ale teraz są moimi ulubieńcami. Wyłapują muchy i są lepsze niż lep na owady! Poza tym ładnie wyglądają. Tak im u nas dobrze, że ostatnio zakwitły! Szok!

avocado mamy w różnych miejscach. Część trafiła do naszych przyjaciół w prezencie, nie podziewałam się, ze to takie wdzięczne w uprawie rośliny.

 Bardzo lubię goździki na balkonie. Nie wyglądają zbyt pięknie w bukietach, ale pachną prześlicznie i można je mieć cały długi sezon. Zaczynają kwitnąć wczesną wiosną, gdy jeszcze pusto na balkonie a przestają późną jesienią, gdy już większość rośli przekwitła.

 Petunie i surfinie wyglądają cudnie. szkoda, że nie maja jakiegoś wyjątkowego zapachu. Stanowczo wolę je od pelargonii. Są o wiele ładniejsze. Skoro i tak nie pachną to niech chociaż ładnie wyglądają. Czekam aż zakwitnie maciejka, która wysiewa mój mąż każdego roku. Upajam się jej zapachem, który pojawia się dopiero po zachodzie słońca.

 Rosiczka stała się moją ulubienicą odkąd łapie muchy:) Zaniast do mieszkania trafiają w jej kleiste listki:)

 Przyjemnie spać w ogrodzie:) Nawet jeśli to tylko ogród doniczkowy!

 

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.