Sok z marchwii na chore zatoki i katar, skórę i włosy!

Pamiętam z dzieciństwa jeszcze jak dostawaliśmy pyszny sok z marchewki do picia na wzmocnienie odporności, zwłaszcza wtedy, kiedy smarkaliśmy i kaszleliśmy. Popularne Kubusie nie zawierają tyle cennych składników a świeży, jednodniowy sok marchewkowy może i jest równie dobry, tylko trochę drogo wychodzi. Podczas pobytu u babci mały pomagał w wyciskaniu soku a teraz sami próbowaliśmy w domu!
Co zawiera sok z marchewki?
Przede wszystkim bogactwo karotenoidów, które wpływają na wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Można powiedzieć, że sok z marchwi działa upiększająco. Przede wszystkim dostarcza ogromne ilości witaminy A i E, które szybciej wchłaniają się niż te przyjmowane w tabletkach. Już po tygodniu picia szklanki dziennie można zauważyć wyraźne zmiany. Poza tym zmienia się koloryt skóry, która zostaje zabezpieczona przed wolnymi rodnikami i bardziej odporna na działanie promieni UV. Witaminy i beta karoten działają także na wzmocnienie działania błony śluzowej, stad wspomagają leczenie zarówno kataru jak i stanów zapalnych zatok. Witaminy A i E wpływają na wygląd włosów, paznokci a także w szczególności na wzrok! Picie soku z marchwi pomaga zapobiegać rozwojowi chorób oczu, pomaga wzmocnić przemęczone pracą przed ekranem komputera oczy.
Bogactwo witamin
Świeży sok z marchwi zawiera także mnóstwo cennych witamin z grupy B, kwas foliowy, H, PP, K, A i E. W jego skład wchodzą także cenne minerały: żelazo, wapń, potas, cynk, jod, fosfor, miedź, magnez, kobalt, krzem. Oprócz tego posiada białko, tłuszcze, celulozę, pektyny, flawonoidy i węglowodany. Czyli same pozytywne czynniki wzmacniające nasze zdrowie.
Co najważniejsze sok z marchwi jest pyszny. Oczywiście wszystko zależy od marchewki, czy jest słodka. Warto dodać jabłko lub pomarańczę, żeby sok nie ciemniał i także dla urozmaicenia smaku.
Nasz szkrab bardzo lubi sok z marchwi i my także.

 

 

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.