Nasza księga- nowe prace. Co robić, kiedy dziecko nudzi się w domu?

 Nasze ostatnie „księgowe wyklejanki”. Kolejny raz mały szkrab chodzi i mówi, ze on chce coś w swojej księdze robić. I proszę jakie dzieła nam się wyczarowują. Najważniejsze według mojego synka jest wycinanie i przyklejanie, niekoniecznie wykonywanie rożnych zadań. Na razie te dwie rzeczy sprawiają mu największą frajdę.

 Wklejamy sobie dyplomy z przedszkola:)

 To bardzo fajna sprawa. Robiliśmy ciuchcię, w której otwierają się okienka a każde skrywa jakąś niespodziankę:) Wydruk pociągu znalazłam zupełnie przypadkiem w Internecie i wydrukowałam podwójnie:)
Wycinamy z różnych książeczek zadania i wklejamy do naszej księgi, te, które nam najbardziej odpowiadają. Nie ma znaczenia czy krzywo, szkrab wybiera i swoimi siłami próbuje tyle, ile potrafi!
Uwaga, dla tak małego dziecka wykonywanie zadań przy małym stoliku na początku może ograniczać się zaledwie 2-5 minut! Ale jest to doskonałe przygotowanie do tego, co czeka dzieci w przedszkolu i szkole, gdzie będą musiały nauczyć się wykonywać zadania w jednym miejscu przy stoliku. Teraz nasz żuczek potrafi usiąść nawet na 30 minut jak wciągnie go jakieś zadanie np. wycinanie. Oczywiście nie siedzi tam sam tylko ze mną i przyznaję, że na początku ciężko było schylać się i kulić nad maluchem, żeby pomóc mu w wycinaniu itp.

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.