Książeczka „Dobry Dinozaur” gry i zabawy z wypychankami – nasza opinia

 Skoro nasz maluch rozkochał się w bajce „Dobry Dinozaur”, nie chodzi tu o film, ale książkę, którą dostał od babci i którą już 100 razy przeczytaliśmy ( matka i syna znają ją już na pamięć), podczas okresu chorobowego zabraliśmy się za nią.

Oczywiście nie zdążyliśmy jeszcze zrobić wszystkich zadań, niektóre nas nie zainteresowały. Poza tym moje dziecko miało własną wizję przyklejania elementów gry!

Po uzupełnieniu wszystkich elementów wewnątrz ( wyklejania, zgadywania i rysowania) zabraliśmy się dopiero za wybór pracy plastycznej. Całe szczęście, ze nasz szkrab chciał wyklejać grę a nie robić model dinozaura. To nas czeka następnym razem!

Naklejaliśmy też puzzle na blok kartonowy. Jeszcze nie zdążyłam ich wyciąć. Rączka oznacza w rozumieniu mojego przekornego dziecka :”to jest moje”i wparowała na większość zdjęć.
W grę jeszcze nie zagraliśmy ale za to zaczęliśmy układać puzzle. Były ich tam dwie plansze.
Ogólna ocena „Gry i zabawy z przepychankami- Dobry Dinozaur”. 
Minusy:
 • Gra nie posiadała konkretnego schematu a zaledwie rysunek przez co może i pobudza wyobraźnię ale wprowadza jednocześnie dużo zamieszania 
 • Dla dzieci, które nie oglądały filmu i nie czytały książki, postacie i rysunki będą całkowicie niezrozumiałe 
 • Do wypychanek trzeba używać mocniejszego kleju, są zrobione z twardej tektury 
 • Puzzle natomiast nie są wypwychankami i są na zwykłej, miękkiej kartce! Ich wycinanie sprawia dużo trudności nawet mnie. lepiej byłoby zamienić karty pracy, puzzle na wypychanki i twardy brystol a elementy gry do wycinania!
 • Zgadywanek wewnątrz jest tylko 5 dużych stron, reszta to opisy gier i plac plastycznych pięknie zrobionych. ale to tylko instrukcje!
 • Do gry dołączono naklejki ( chyba dla ozdoby). 
 • Cena wysoka w porównaniu z innymi książeczkami o podobnej tematyce.  ( zapłaciłam 15,99 zł w empiku)
Plusy:
 • Jeśli dziecko zna bajkę „Dobry Dinozaur” chętnie sięgnie po przyjaciół z bajki i wykonuje nawet zadania o wiele dla niego za skomplikowane. 
 • Książeczka jest duża, bardzo kolorowa, przyjazna dla dzieci. 
 • Wypychanki są dobrze skonstruowane i łatwo dziecko wyciągnie z brystolu każdy element.
 • Dobór zabaw i propozycji jest ciekawy i urozmaicony: zadania plastyczne, gra, wyklejanie i zgadywanki, wycinanki, tworzenie modelu według wzoru, przylepianie w odpowiednie miejsca naklejek itp chociaż jak wspomniałam wcześniej niektóre nie są przemyślane i jest ich mało! (w sumie książeczka ma 24 strony razem z tymi wypychankami)
 • Dużo zadań można wykonać wielorako, przez co zabawa jest bardziej urozmaicona i starcza na kilka ładnych dni. Mozna wracać do kolejnych zadań w następnych tygodniach.
 Ogólnie oceniam książeczkę dobrze, ale na pewno cena przekracza  zawartość. Ciekawe, ze wydawnictwo „Zielona Sowa” wykupiło prawa do bajki „Dobry Dinozaur” na książeczki. mamy jeszcze kilka propozycji odwołujących się do tej bajki, ale o tym innym razem. Jeżeli widzieliście bajkę i potrzebujecie dziecku zająć ciekawie czas w domu to polecam!
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.