Kosmiczne przedszkole 2 latka i 3-latka- nasza opinia. Co warto kupić do aktywnych i rozwijających zabaw z dzieckiem?

Już jakiś czas temu otrzymaliśmy w prezencie od cioci Kasi i Basi teczkę zadań 2- latka a dla 3-latka kupiliśmy już sami. Jak do tej pory jesteśmy bardzo zadowoleni.
 Każda teczka zawiera dwa elementy: kolorową książeczkę ćwiczeń i blok plastyczny z zadaniami. Nie wiele się od siebie różnią, tyle że z bloku można zadania wyrywać i czasami dotyczą np. malowania farbami. Do każdej z dwóch książeczek dołączona jest cała masa naklejek. Zadania dotyczą odrysowywania kształtów, rysowania i malowania po liniach, naklejania, wycinania, łączenia odpowiednich kolorów i kształtów, odciskania śladów swoich dłoni, odnajdowania elementów itp.  Wszystko jest tak bajecznie kolorowe jak okładka. Ale przyznaję, że niektóre zadania musiały poczekać aż do dziś, ponieważ były o wiele za trudne dla 2- latka czy nawet małego 3- latka! Teraz nie sprawiają nam większych trudności i świetnie się bawimy, robiąc nawet kilka na raz:)
 Popularne uzupełnianie naklejkami to jedna z rzeczy, które moje dziecko najbardziej lubiło, kiedy było mniejsze. Teraz woli łączyć odpowiednie elementy i WYCINAĆ. Dlatego stare zadania wykorzystujemy w nowym  wydaniu w naszej księdze.

Zadania trzylatka jak najbardziej dopasowane do wieku, tu muszę przyznać. Nasz szkrab za 3 miesiące będzie miał 4 latka, dlatego z przyjemnością bierze udział we wszystkich zabawach.

Niektóre propozycje są kilku etapowe. Np. najpierw pokoloruj, później nakleja potem wytnij i przyklej razem z rodzicem. Polecenia zawierają komentarze co powinien rodzić zrobić albo w jaki sposób pomagać dziecku. To bardzo przydatne! Ogromnym atutem książeczki jest ilość stron w bloku i ćwiczeniach w porównaniu do ceny. Mała książeczka z naklejkami i zadaniami, zawiera do 16 (góra) stron do naklejania i rozwiązywania zadań. Często jest to kolorowanka czarno- biała i kosztuje najtaniej 5 zł. ten zestaw zaczyna się już od około 10 zł. Zależy od miejsca gdzie kupujemy.

Podsumowanie:)
Minusy:
  • Wszystko jest tak kolorowe, że aż czasami dziecko nie potrafi się skupić na tak dużej ilości elementów
  • Większość elementów dla dwulatka jest niezrozumiała- kosmiczny, bajkowy, nieprawdziwy świat. Natomiast 3,5 latek radzi sobie świetnie.
  • Niektóre zabawy i zadania są nie do końca dopasowane dla tak małych dzieci! 
  • Za dużo zadań jest przy użyciu farb plakatowych, kilka wystarczy, ale ja już osobiście miałam dość smarowania dziecku łapek farbą! 
 Plusy:
  • U starszych dzieci, kolory zwracają uwagę i zachęcają do zabawy.
  • Wiele zadań to przygotowanie do przedszkola, kreślenie po przerywanej linii, łączenie odpowiednich elementów, kształtów, zaznaczanie i odnajdywanie odpowiednich elementów.
  • Zabawy pozwalają na używanie naprawdę ogromnej ilości fantastycznie kolorowych naklejek!
  • Ilość kartek i zadań jest naprawdę duża! Myślę, że starczy na o wiele dłuższy czas niż ferie czy wyjazd.
  • Cena! Za jakość i ilość naprawdę dobra od 10- 16 zł w zależności od sklepu.
  • Podczas wyjazdu można wybierać całą masę zadań bez użycia farb, kleju i nożyczek, ponieważ jest ich mnóstwo!
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.