Trefl Gra Edukacyjna „Litery i Słowa” – nasza opinia. Nauka czytania.

Grę otrzymaliśmy w prezencie z końcem grudnia. Nasz szkrab zaczął rozpoznawać litery więc pomyśleliśmy, że taka gra to dobra sprawa. Kiedy usłyszeliśmy magiczne pytanie „co byłoby dobrym prezentem” od razu odpowiedzieliśmy, że między innymi ta gra. Chociaż nie byliśmy do końca pewni co znajdziemy w środku pod znaczkiem 3+.
Gra posiada książeczkę z propozycjami rożnych gier na podstawie elementów, które się w niej znajdują. Zawiera krzyżówki, zagadki i parę innych gadżetów. Poza tym niektóre zabawy podzielone są tak, ze można je wykorzystywać na kilka różnych sposobów. Większość jest jeszcze dla naszego żuka za trudna. Ale sporo zabawy dają nam puzzle, które układamy razem z literką: „u jak ul”. Gra planszowa to jeszcze nie ten etap. Ale memory i karty z podpisami jak najbardziej. Oprócz ćwiczenia słownictwa zbieranie kolorami czy dziedzinami spodobało się dziecku.
Oczywiście twórczość dowolna. jak widać na zdjęciach sami sobie ustanawiamy reguły i przyznajemy punkty patyczkowe ( patyczki, kostka i parę innych  kolorowych drewnianych pionków należą do wyposażenia gry) za dobre ułożenie. To chyba najbardziej podoba się mojemu synkowi. I jeszcze układanie literek z tych patyczków:) Gra zawiera również litery do układania w wyrazy, kartoniki nazw itp. Genialne zwłaszcza dla dzieci z klasy pierwszej, które literują czy układają wyrazy sylabami. Dla naszego wciąż jeszcze za trudne chociaż uwielbia je nazywać i układać sobie według uznania.
Układanka zwierzątko do zwierzątka, coś w rodzaju zakręconego domina. Całkiem ciekawa propozycja.

Aktualnie rozglądam się za poleceniem koleżanki za grami związanymi z sylabowaniem. Jak tylko wypróbujemy tę metodę napiszemy jak nam idzie i jak żuk nasz uparty na nią reaguje.
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.