Nasza Wielka Księga

Oto pomysł, który zrealizowaliśmy jeszcze podczas ferii zimowych. Założyliśmy Wielką Księgę naszego szkraba. Wiele rzeczy, które wydają mi się niepotrzebne, jak stare rysunki, bazgrołki z przedszkola, jakieś dyplomy walają się po całym pokoju, powkładane gdzieś między nasze rzeczy, życzenia urodzinowe od cioci itp znalazły swoje miejsce. Wklejamy je do Księgi jako rodzaju pamiętnika. Tutaj też umieszczamy różne ciekawe zadania, szlaczki, dyplomy od dentysty itp.
Ubieramy dzieci w stroje karnawałowe
Robimy różne zadania. Powyżej ubieranie chłopca i dziewczynki w stroje karnawałowe. Czasami szlaczki a ostatnio zimowe zwierzęta, zwłaszcza pingwiny. Za każdym razem gdy coś robimy, wklejamy tez obrazek z aktualną pogodą. Materiały do tych zadań znaleźliśmy tutaj. Pisałam o tym wcześniej. taka gazetka starcza nam na długo a do tego jeszcze wracamy do plakatów i rożnych artykułów po ponad pół roku:)
 Oczywiście Księga jest przygotowana przez mamę i malucha, ale decydujący głos ma właściciel czyli nasz szkrab. To on wybierał sobie zdjęcie, przyklejał i wycinał ozdoby, wybierał kolorowe kartony do okładki.
Wycinamy ozdoby do okładki księgi

Zdjęcie wybrał sam nasz szkrab, w końcu musi być wiadomo czyja to księga

W kopercie mamy zapas ilustracji o pogodzie, które też trzeba było wyciąć

Taka księga to wspaniała pamiątka. Coś w rodzaju pamiętnika, ale wyklejanego. Na początku myślałam, ze kiedy zacznie się przedszkole maluszek szybko zapomni o księdze. Tymczasem już pierwszego dnia po powrocie stwierdził: „Chce robić zadanie do księgi”.  jak na razie to udany pomysł. Zwłaszcza, ze nie jest to pamiętnik mamy, tylko dziecka. Czy mi się podoba, czy nie, To szkrab decyduje jak ma co wyglądać i nie ważne, ze jest krzywo powycinane. Jedyne co ja tam wpisuję to datę i to co podyktuje synek: np. dzisiaj są chmury, duże.:)
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.