Koktajle i milkshaki z ananasem lub mango

Bardzo lubimy koktajle rożnego rodzajem. To doskonały pomysł na podwieczorek, deser i przekąskę.  Milkshake, koktajl czy smoothie nie ma znaczenia. Wszystko nam smakuje. Ostatnio odkreślimy nową wersję, mniej zdrową ale jaką smaczną. Zamiast cukru, mleka czy jogurtudodaje dwie łyżki lodów śmietankowych. następnie troszkę wody, banany i do wyboru różne owoce. Oststnio u nas ananas, pomarańcz lub mango. Chociaż ananas mieszam też z pomarańczami ( nie sokiem z kartonika tylko obranym ze skórki owocem).
 
Nagle panika! AAAAAAA, zima i lody! Już zdążą się rozpuścić i nabrać pokojowej temperatury. Zazwyczaj dodajemy jogurt naturalny ale od czasu do czasu można zaszaleć:)
 

 

 

Czy zauważyliście, że koktajl łatwiej wypić niż zjeść tę sama porcję owoców. Poza tym RURKA:) Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale przecież koktajlu najważniejszym elementem dla dziecka jest właśnie RURKA! Najlepiej taka szeroka, do milkshake’a 🙂
 
Lubicie koktajle? Macie jakieś ulubione? Niedługo spróbujemy zielonej wersji, ciekawe jak ze smakiem nam wyjdzie. To nie jest takie proste z małym szkrabem. Ale kto wie. Podzielimy się przepisem jak już dopracujemy recepturę.
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.