Domowe sposoby na świeżego ananasa! Po prostu pyszne!

Czy lubicie ananasa? ja bardzo, zwłaszcza świeżego!  U nas ten owoc cieszy się popularnością u wszystkich członków rodziny. Mąż hoduje i eksperymentuje ogrodniczo na koronie liściastej- stąd nie ma jej już na zdjęciu. Ja uwielbiam świeży a nasz szkrab uwielbia w koktajlu świeży. jeden minus, że nawet w lodówce trwałość przechowywania nie jest zbyt długa. Dlatego mrożę już gotowe kawałki.
Dla mnie najłatwiej obrać ananas przez podzielenie go na pół a później na ćwiartki Środek mi wtedy łatwiej wyciąć i skórę z zewnątrz. Nie jestem w stanie utrzymać tak dużego owocu, poza tym mi się wyślizguje. Widziałam na youtube mnóstwo filmików pokazujących sposoby na obieranie, ale ten mi osobiście najbardziej odpowiada i jest najszybciej:)

Kawałki na później wkładamy w woreczki i chowamy do zamrażalnika, posłużą nam później do koktajli i przekąsek i nie stracą na świeżości!
Dobrym pomysłem są desery. Tutaj przykład jednego z nich. Oczywiście nic nie zostało. Przypominam, ze ananas jest owocem egzotycznym i dzieciom należy podawać go ostrożnie, zwłaszcza młodszym, kiedy jest to ich pierwszy kontakt z tym egzotycznym owocem.
Do czego najczęściej używacie ananasa?
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

3 Comments

  1. Ja zwykle do sałatki ale ten z puszki… Świerzy kojarzy mi się ze Świętami Bożego Narodzenia, o mrożeniu ananasa nie słyszałam, ale w sumie czemu by nie, zamrozić można prawie wszystko 🙂

  2. Dzięki za ten artykuł 🙂 Zastanawiam się tylko, ile mogę trzymać takiego anansa w lodówce, jeśli mi zostanie. Bo różne informacje znalazłam w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.