Spacery i przebywanie na dworze potrzebne nawet przy minusowej temperaturze

Większość śniegu już stopniała i częściej spotykamy się z deszczem. Ale nawet jak leżało go odrobinę to staraliśmy się explorować chociaż część tego co można było. Czasami zastanawiam się czy nasze dzieci będą mogły doświadczyć prawdziwej zimy a może czas klimatycznych zmian jest już na stałe wpisany w naszą strefę? Może rzeczywiście znikają ostre zimy i będziemy mieć dwie pory roku? 
Pamiętam jeszcze stary podręcznik, w którym uczyliśmy się następujących pór roku: przedwiośnie, wiosna, lato, jesień, zła jesień, słota jesienna, zima itp. Nie pamiętam wszystkich dzisiaj ale kiedy zapytałam dzieciaki o wiele starsze niż moje dziecko, co to jest przedwiośnie, nie za bardzo kojarzyli. Cóż, zmienia się niemal wszystko. Cieszę się tylko, że moje dziecko miało okazję pojeździć na sankach. Zaledwie kilka razy, ale zawsze.
Przy tej kuli śniegu i lodu staliśmy chyba z 20 minut. Po co? Mój szkrab stwierdził, ze trzeba tu popracować i drugą kostką lodu rzeźbić, rozwalać czy co tam jeszcze robić. Hmmm a niby na dworze jest nudno. To ja już miałam dość, ile można stać na mrozie. 
Zastanawiają mnie historie maluchów  w wieku naszego dziecka, które ciągle się nudzą i nie chcą wychodzić na dwór. Nigdy nie myślałam, że sama to powiem, „ale w naszych czasach” przebywanie na dworze było nagrodą a nie karą. Co prawda wymaga to naszego poświęcenia- trzeba się z tego domu ruszyć, ale kogo mają naśladować dzieci jeśli nie nas? Staram się malucha zabierać zawsze ze sobą, nawet gdy idę wyrzucić śmieci. Oczywiście, że jest sajgon przy ubieraniu się, ze to zajmuje 10 razy więcej czasu itp. Ale korzyści płynące z tego są o wile większe.
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.