Khaoa Le „Szymon Brudasek”

Od tej książki rozpoczęła się nasza przygoda z serią wietnamskiej autorki Khaoa Le. Wypożyczyliśmy „Szymona brudaska” z biblioteki i nagle stał się pozycją obowiązkową na dobranoc. jakim cudem pokonał nawet bajki o samochodach? Nie mam pojęcia ale Szymek i jego walka z bakteriami okazały się niekwestionowanym hitem. Do tego stopnia, że kiedy przyszedł termin oddania książki mały wpadł w czarną rozpacz. Okazało się, że seria jest dostępna w sklepie i za całkiem ładną cenę- 12,99 zł. Wiem, że w Internecie można kupić taniej, ale z przesyłką wychodzi na to samo. Seria zawiera m.in. Potargańca, Beksę, Miodunkę.

Co właściwie w tej książce jest?

  • Przepiękne ilustracje pokazujące jednocześnie emocje i wrażenia danego aspektu historii
  • Krótkie historie, które pokazują, ze np. trzeba brać kąpiel i być czystym
  • Wciągające krótkie teksty, łatwe do zapamietania
  • Duży format, dzięki czemu przyjemnie ogląda się rysunki 

Mieliście do czynienia z tą serią? Kiedy nasz brzdąc zaczyna pociągać nosem coś wymuszając, zaraz pytamy czy jest książkową beksą- rezultat jest natychmiastowy.  „Nie”- i uspokaja się 🙂 Jakie są Wasze opinie na temat tej serii?

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.