Kosmetyki przeciwsłoneczne La Roche- Posay i Clinique- opinia

Tak skutecznych i wyjątkowych kosmetyków chyba nie mieliśmy jeszcze w żadnym z poprzednich lat. Wiosną zaczęliśmy stosować z maluszkiem La Roche-Posay Anthelios (Więcej znajdziecie tutaj klik), kiedy od słońca pojawiały się podrażnienia na skórze. 50 + okazało się idealne. Później służyło już całej rodzinie. 30+ Clinique równie dobra, ale raczej na wypady, kiedy miałam mniej miejsca w torebce.
Nie chcę się rozpisywać o samym kosmetyku. Jest mnóstwo recenzji na ten temat. Przede wszystkim postawiłam na ten kosmetyk ponieważ:
  • Ma doskonałe, bezpieczne dla delikatnej skóry filtry przeciwsłoneczne
  • Nadaje sie dla skóry wrażliwej i delikatnej
  • Jest wodoodporny
  • Jest kosmetykiem aptecznym, pozwalającym na sprawdzenie składu z pomocą przemiłej farmaceutki
  • Jest dla całej rodziny- uniwersalny
  • Jest bardzo wydajny i jest go naprawdę dużo ( nie trzeba się martwić oszczednością stosowania)
  • Ładnie nawilża skórę
Clinique jest jedną z moich najukochańszych firm, ich kosmetyki świetnie przystosowują się do poszczególnych typów skóry i przede wszystkim w tym roku używałam w większości tego kremu ja, chociaż nadaje się dla dzieci od 6 miesiąca życia. Niestety to tylko 30, więc dla synka musiałam mieć coś mocniejszego. 
Słońce to zdrowie!
To prawda, każdy z nas potrzebuje promieni słonecznych, które wspomagają proces wytwarzania się witaminy D w organizmie człowieka. Nie można popadać w skrajność. Promieniowanie słoneczne w zbyt dużej dawce stanowi ogromne niebezpieczeństwo. Nie chodzi tylko o szybsze starzenie się skóry, zagrożenie rakiem skóry ale o poparzenia, o które w tym roku było nietrudno. Skóra pamięta wszystko na co wystawiliśmy ją przez całe życie, dlatego warto w nią inwestować od najmłodszych lat.
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.