Przygody Tintina i krótka historia skąd on się wziął:)

Każdy już penie widział film, animację, w reżyserii Stevena Spielberga o przygodach młodego dziennikarza. Młody człowiek kupuje na targu staroci w swoim mieście model statku,który następnie próbuje od niego odkupić dwóch bogatych ludzi. Tintin zatrzymuje statek, który następnie zostaje ukradziony z jego mieszkania. Dziennikarz wpada na trop niezwykłej historii i zostaje wciągnięty w wielką przygodę.

Film naprawdę wciąga zarówno młodszych jak i starszych. Wartka akcja nie pozwala się nudzić. Tintin pochodzi z Belgii i tam się narodził jako główny bohater słynnego komiksu. Trudno określić jego wiek, nikt nie zna jego imienia, Tintin to jego nazwisko. Z opisów komiksów można się domyślić, że rodzinne miejsce zamieszkania bohatera to Bruksela. Podczas wszystkich przygód towarzyszy mu mądry pies Miluś a wspomaga go przyjaciel, kapitan Baryłka, którego zresztą poznajemy w filmie. Dziś Tintin ma własną monetę w Belgii:)
Okazuje się, że nie wszystko musi pochodzić z USA, genialna przygoda zmieszana z kryminałem i sensacją rodem z Belgii, spodobała sie Spielbergowi na tyle, że stworzył genialną historię. Polecam!
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.