Nauczycielka Przedszkola i Nauczycielka Szkoły Podstawowej EDIBA

Jakiś czas temu pokazywałam plakat z ciekawego pisma Nauczycielka Szkoły Podstawowej. Oczywiście, to samo wydawnictwo posiada również czasopismo Nauczycielka Przedszkola. Obie gazetki można dostać w każdym kiosku. Ja kupuję u siebie na osiedlu w saloniku prasowym ale zdarza mi się również na pętli tramwajowej czy dworcu autobusowym. Przynajmniej do tej pory nie miałam najmniejszego problemu z jego zakupem.  Gazetka oprócz ciekawych artykułów dotyczących pracy z dzieckiem, najnowszych zagadnień z psychologii dziecięcej i pedagogiki oraz ciekawych opisów projektów (np. zajęć) zawiera strony ćwiczeniowe z nowoczesnych i niebanalnych metod pracy z dziećmi, nauczania ich i kształtowania umiejętności uczenia się. Materiały wewnątrz można kserować i wycinać. Dodatkowe materiały to kolorowe plansze, mapy, plakaty, wzory itp. W ostatnim numerze była mapa pogody, która można z dzieckiem w domu uzupełniać.
Nie uczę takich maleńkich dzieciaczków, mam natomiast takiego szkraba w domu i znajduję tu mnóstwo ciekawych rzeczy również dla niego. Polecam mamom, które szukają ciekawych pomysłów i chcą wiedzieć więcej. Nie odniosłam wrażenia, bezy autorzy przeznaczyli to pismo wyłącznie dla szkół i przedszkoli. Wręcz przeciwnie, autorzy wychodzą na przeciw wszystkim rodzicom, którzy chcieliby troszkę więcej wiedzieć i podają im całą masę wesołych, łatwych a zarazem ciekawych materiałów.

Osobiście nie dostałam, żadnego baneru reklamowego a pismo odkryłam przypadkiem tydzień przed wakacjami, czekając na pętli tramwajowej i znudzona oglądając wystawę kiosku. nawet w takiej sytuacji można znaleźć coś kreatywnego.

W którymś z poprzednich numerów był genialny pomysł na hodowlę mrówek! U nas w domu swego czasu było całkiem spore formikarium. Może warto spróbować nowych rzeczy?

Znacie to pismo? A może macie doświadczenia z podobnymi i ciekawymi propozycjami? Koniecznie podeślijcie tytuły.

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.