Nasze ulubione śniadania

Ostatnio pisałam o urozmaiconych śniadaniach. najczęściej na takie mam czas podczas weekendów, ferii, wakacji. Wtedy szaleję w kuchni. W ciągu tzw części pracującej tygodnia raczej stawiam na urozmaicanie kolacji i obiadów- dlaczego? Bo na śniadaniach mnie już nie ma w domu! Kiedy moi domownicy wstają ja już zaczęłam pracę:) Ale kiedy mam na to chwilę sięgam po wszystko na co mamy ochotę i akurat mamy w kuchni. Powyżej śniadanie dla taty. Poniżej dla małego szkraba.

 

Borówka amerykańska oprócz witamin jest przepyszna. maluch nasz uwielbia pomidory. Musze tylko sparzyć skórkę, bo jest zbyt ciężka dla takiego maluszka ( sparzyć i obrać oczywiście)

 

Avokado jest u nas od dawna. To jeden z moich ulubionych owoco warzyw. Ma cenne tłuszcze i witaminy łatwo przyswajalne dla ludzkiego organizmu. Wiele osób uważa ten produkt za mdły, ale przecież nikt nie każe tego jeść jak jabłka. Zauważyłam wśród znajomych niechęć do produktów, wynikająca z nieumiejętnego lub kompletnie niewłaściwego podawania i zastosowania tych cennych warzyw i owoców. Warto spróbować avokado jako pasta na chleb odpowiednio przyprawiona, posolona. Kilkanaście lat temu brałam udział w międzynarodowym spotkaniu młodzieży. Pracowałam w żywnościowej sekcji. Islandia zwróciła przepiękne i dorodne arbuzy. Byłam w szoku. Każdy obóz, starał się wydębić jak największą ilość arbuzów. Ci stwierdzili, ze muszą je zwrócić, ponieważ nie mieszczą im się do garnka i mogą ich ugotować. Zaraz rozcięliśmy arbuza i pokazaliśmy jak należy go spożywać. Oczywiście zabrali wszystkie przyniesione arbuzy  z powrotem. Zastanówmy się, czy sami nie postępujemy jak Ci Islandczycy?

 

Seler naciowy w mojej kuchni jest od niedawna. Z różnych przyczyn. O nim szerzej w innym poście. Polecam do obiadów i śniadań, naprawdę smakuje wyśmienicie.

 

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.