Edukacja – nowe działy i informacje

Postanowiłam wprowadzić na swojego bloga trochę życia zawodowego, które jest moją życiową pasją. Jeżeli ktoś wierzy w przeznaczenie, to pewnie może ono mieć coś z tym wspólnego, ponieważ urodziłam się w dzień nauczyciela i rzecz jasna pracuję w edukacji. Troszkę na przekór temu, czego doświadczyłam w polskich szkołach w całym kraju sama obrałam nowoczesny typ nauczania poznany dzięki kontaktom, wyjazdom i studiom a także własnej intuicji i zamiłowaniu do kreatywności.
Czyli jak wyglądała moim zdaniem polska edukacja? Uczyłam się w Koszalinie, Bielsku- Białej, Elblągu, Świdnicy koło Wrocławia, Katowicach, Wałbrzychu, Podkowie Leśnej. Uczelnie, szkoły podstawowe ( w tym także muzyczne) nie zachęcały mnie za bardzo do nauki. Silnie przeżywałam stres szkolny, zwłaszcza przy zmianie szkoły i nowej miejscowości. Tam gdzie dziś pracuję, to niebo a ziemia w porównaniu z edukacją kilkanaście lat temu! Dzieci mają takie możliwości rozwoju, ze kiedy na to patrzę, zazdroszczę im! Co prawda niektórzy wykorzystują to, niektórzy rodzice są w tym aż bezczelni. O tym także tu będzie. I o tym jakich nauczycieli spotkałam na swojej drodze w szkołach. Kiedy patrzę na moje koleżanki, zazdroszczę maluchom, ze ja takich wspaniałych nauczycielek nie miałam. 
Edukacja się zmienia, nie wszędzie. Wiem tylko, ze to co ja prowadzę na lekcjach, jakie metody stosuję i co tworzę, kiedyś wydawało się jakąś nieprawdopodobną innowacją. dzisiaj to już standard. Poznałam nauczanie europejskie i muszę przyznać, ze nie odbiegamy od standardów zachodnich a nawet je przewyższamy. 
Wciąż jednak jestem zdania, że to rodzice są najważniejszym elementem edukacji swoich dzieci! O tym właśnie będzie w nowych działach, które tu powoli się rozwijają. Poza tym mam na co dzień do czynienia z tak ekstremalnymi przypadkami, że muszę gdzieś to opisać. To się w głowie zwykłego człowieka nie mieści. Czasami nawet słowa to za mało!
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.