Bajki na dobranoc- czyli co można tanio kupić w supermarkecie?

Oto książeczka, która zainteresowała mnie w sklepie podczas tzw zakupów na cały tydzień. Raczej nie mam czasu na przeglądanie pudeł w supermarkecie, w których leżą książki w atrakcyjnych cenach, przeważnie odwiedzam księgarnię, wiedząc doskonale jakiej książki szukam. Skusiły mnie kolorowe okładki- hehehe dorosłą osobę kuszą kolory! I oto w naszym domu znalazły się całkiem ładne bajeczki na dobranoc. To zbiór historii starych jak świat, opowiadań troszkę przerobionych, niektóre pamiętam opowiadane przez babcię. Są tu bajeczki o smolistym byczku, o sprytnej lisiczce o niemądrej wronie i inne. zaskoczyły mnie pozytywnie, zwłaszcza, że są bogato ilustrowane! Z małym przeczytaliśmy już wszystkie, cześć mama a część tata. Jakoś nam poszło i mały ma swoje ulubione. Nie muszę opowiadać o korzyściach czytania na głos małemu dziecku.

 Po co kolorowe obrazki? Przyciągają uwagę, pozwalają dziecku na początku wyobrazić sobie opisywaną sytuację, zachęcają a także pozwalają rozwijać wyobraźnię! Zawsze jeszcze można o danym obrazku porozmawiać. Po czytaniu na dobranoc, nasz szkrab sam brał książkę i we własnym języku coś tam sobie opowiadał i sam jeszcze oglądał książeczkę. Jak widać na zdjęciach ilustrację są naprawdę spore i ładnie zrobione.

 Dodatkowym atutem jest to, że książka jest wytrzymała! Nie ukrywajmy! Produkty dla mojego dziecka muszą być wytrzymałe. Okładka jest gruba i miękka i trzyma mocno kartki, których jest tu sporo.

Ale proszę nie mówić, że nie można tanio dostać książek dla dzieci. Proszę, można i to całkiem na poziomie. czy w supermarkecie udało Wam się Wam odnaleźć jakieś ciekawe propozycje dla dzieci?

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.